more_horiz
Wiadomości

Brazylia negocjuje dostawę szczepionek z Rosji i Chin. Koronawirus zbiera tam śmiertelne żniwo

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 03:45
Brazylijskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że prowadzi rozmowy na temat dostawy 30 mln dawek szczepionek przeciwko COVID-19 - rosyjskiego Sputnika V i indyjskiego Covaxinu.
W środę zarejestrowano w Brazylii 56 002 nowe przypadki infekcji koronawirusem i 1254 kolejne zgony
W środę zarejestrowano w Brazylii 56 002 nowe przypadki infekcji koronawirusem i 1254 kolejne zgonyFoto: Reuters/Forum
Brazylia szczepienia PAP-1200.jpg
Dramatyczna sytuacja w Brazylii. Każdego dnia na COVID-19 umiera ponad 1000 osób

Według komunikatu resortu rosyjski producent Gamaleya będzie w stanie dostarczyć 10 mln dawek swojej szczepionki w lutym i marcu, a indyjski Bharat Biotech 8 mln w lutym i 12 mln w marcu.

Czytaj także:

Brazylijski urząd regulacji rynku medycznego Anvisa poinformował, że dopuszczone będą do stosowania w kraju szczepionki testowane za granicą. Wcześniej dopuszczano do stosowania jedynie szczepionki, które przeszły trzecią fazę prób w Brazylii.

brazylia FORUM 1200 .jpg
"Jesteśmy u kresu sił". Szczególna sytuacja epidemiczna w jednym z brazylijskich stanów

Wyjaśniono, że ma to na celu zwiększenie ilości szczepionek dostępnych w kraju. Obecnie do stosowania dostępne są jedynie szczepionki brytyjskiego producenta AstraZeneca i chińskiego Sinovac Biotech.

W środę zarejestrowano w Brazylii 56 002 nowe przypadki infekcji koronawirusem i 1254 kolejne zgony. Łączna liczba zachorowań od początku pandemii zbliża się do 10 mln i wynosi 9 339 420. Zmarły 227 563 osoby.

***

***

Obie szczepionki - zarówno firmy Moderna, jak i Pfizera oraz BioNTech - działają w taki sam sposób. Zawierają tzw. matrycowy kwas rybonukleinowy (mRNA) kodujący białko z otoczki osłonowej koronawirusa SARS-CoV-2 (opr. Maciej Zieliński/PAP) Obie szczepionki - zarówno firmy Moderna, jak i Pfizera oraz BioNTech - działają w taki sam sposób. Zawierają tzw. matrycowy kwas rybonukleinowy (mRNA) kodujący białko z otoczki osłonowej koronawirusa SARS-CoV-2 (opr. Maciej Zieliński/PAP)

pb

Zobacz także

Zobacz także