more_horiz
Wiadomości

Brazylia: ponad 50 tys. nowych zakażeń SARS-CoV-2. Władze kładą nacisk na szczepienia

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 05:07
W Brazylii w ciągu ostatniej doby odnotowano ponad 50 630 nowych zakażeń koronawirusem i 978 zgonów wywołanych COVID-19 - poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju. Władze zapowiedziały intensyfikację kampanii szczepień w lutym i marcu.
Brazylia dopuściła do użytku szczepionkę AstraZeneki i chińskiego Sinovac Biotech. Trwają badania kliniczne przed dopuszczeniem do stosowania preparatów z Indii oraz Rosji
Brazylia dopuściła do użytku szczepionkę AstraZeneki i chińskiego Sinovac Biotech. Trwają badania kliniczne przed dopuszczeniem do stosowania preparatów z Indii oraz RosjiFoto: EFE/ FORUM

Brazylia szczepienia PAP-1200.jpg
Dramatyczna sytuacja w Brazylii. Każdego dnia na COVID-19 umiera ponad 1000 osób

Brazylijski regulator dopuścił do użytku szczepionkę brytyjskiego producenta AstraZeneca i chińskiego Sinovac Biotech. Trwa ostatnia faza badań klinicznych przed dopuszczeniem do stosowania w warunkach epidemii preparatów z Indii oraz Rosji. Dostawy tych szczepionek zostaną zrealizowane w drugiej połowie lutego i na początku marca.

Tragiczny bilans epidemii COVID-19

Tymczasem sytuacja epidemiologiczna w kraju jest bardzo poważna. Pod względem łącznej liczby zakażeń Brazylia zajmuje trzecie miejsce na świecie, po USA i Indiach. Jeśli chodzi o liczbę zgonów, państwo to jest drugim najbardziej dotkniętym koronawirusem krajem na świecie, po Stanach Zjednoczonych.

Czytaj także: 

Łączna liczba zachorowań od początku pandemii wynosi 9 mln 497 795. Zmarło od marca epidemii 231 012 osób. 

opr. Johns Hopkins University

mbl

Zobacz także

Zobacz także