more_horiz
Wiadomości

Niemcy wciąż chcą wymusić akceptację dla Nord Streamu 2. Jasna deklaracja Bidena

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 07:29
Rzecznik Białego Domu Jen Psaki  powiedziała, że prezydent Joe Biden nie zmienił swojego krytycznego stanowiska wobec gazociągu Nord Stream 2. Psaki zapowiedziała, że amerykański przywódca 19 lutego weźmie wirtualnie udział w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, gdzie wygłosi przemówienie na temat relacji transatlantyckich.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: Shutterstock.com / Maximillian cabinet

Zapowiadając udział amerykańskiego prezydenta w monachijskiej konferencji, Jen Psaki przypomniała, że Joe Biden trzykrotnie uczestniczył w niej w przeszłości. - Prezydent będzie mówił o znaczeniu naszych związków transatlantyckich i potrzebie wspólnego zmierzenia się przez Stany Zjednoczone i Europę z globalnymi wyzwaniami - mówiła rzecznik Białego Domu.

1200_Morawiecki_PAP.png
Premier: Nord Stream 2 nie jest rekompensatą, to krok za plecami Europy, antyunijny projekt

Poproszona przez Polskie Radio o komentarz do wznowienia przez Gazprom budowy Nord Streamu 2 i wypowiedzi niemieckich polityków w obronie gazociągu, Psaki wskazała na wcześniejsze stanowisko prezydenta Bidena krytykujące gazociąg jako niekorzystny dla Europy. - On stoi na tym samym stanowisku - zapewniła.


Posłuchaj
00:56 12.02.21 wałkuski 2.mp3 Biały Dom o Nord Streamie 2 i Rosji. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

 

Rzecznik Białego Domu uchyliła się od odpowiedzi na pytanie, czy Stany Zjednoczone prowadzą obecnie rozmowy z europejskimi sojusznikami w sprawie nałożenia sankcji na Rosję w odpowiedzi na aresztowanie Aleksieja Nawalnego. Jen Psaki przypomniała, że Stany Zjednoczone są w trakcie analizy agresywnych działań Moskwy i zapewniła, że potencjalna odpowiedź będzie przedmiotem konsultacji z sojusznikami.

pp

Zobacz także

Zobacz także