more_horiz
Wiadomości

Sudanowi Południowemu grozi pół roku głodu. Polska pomoc ratunkiem dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 06:44
250 kartonów z żywnością od polskich darczyńców trafi do dzieci w Sudanie Południowym. Konwój z pomocą Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej jest w drodze do specjalnego ośrodka w najmłodszym i jednym z najbiedniejszych krajów świata.
Żywność dla Sudańczyków
Żywność dla SudańczykówFoto: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

Ciężarówka ze specjalistyczną żywnością dla niedożywionych dzieci wyruszyła kilka dni temu z Kenii. Ma do przejechania dwa tysiące kilometrów i na miejsce do ośrodka w Gordhim dotrze prawdopodobnie w połowie marca.

Czytaj więcej
sudan 1200.jpg
"Polacy w świecie". Nasza pomoc dla Sudanu Południowego

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Najpierw susza, teraz ulewy. Sudańczycy zostali bez żywności

- Przewozimy prawie 40 tysięcy pakietów żywności terapeutycznej, które wystarczą, aby uchronić od ogromnego cierpienia, od zagrożenia śmiercią głodową prawie 1,5 dzieci, którymi się opiekujemy w ramach wspieranego od 5 lat przez PCPM ośrodka dożywiania - powiedział prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej Wojciech Wilk.

Posłuchaj
00:47 24.02.2021 sudan.mp3 250 kartonów z żywnością od polskich darczyńców trafi do dzieci w Sudanie Południowym. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

 

Dodał, że ośrodek jest wspierany przez prywatnych darczyńców z Polski. Prezes okazał darczyńcom wdzięczność za wsparcie. W ciągu ostatnich pięciu lat polska organizacja pomogła pięciu tysiącom niedożywionych dzieci w ośrodku w Gordhim.

Sudan Południowy to najmłodsze państwo świata. Powstało dekadę temu i od tego czasu toczą się tam walki etniczne. Konflikty zbrojne, jak i susza wygnały z kraju 2,5 miliona ludzi.

Międzynarodowe organizacje szacują, że za kilka dni w Sudanie Południowym może rozpocząć się nowa fala głodu spowodowana powodziami, która potrwa nawet pół roku.

pp

Zobacz także

Zobacz także