more_horiz
Wiadomości

Ty też możesz wesprzeć zatrzymanych na Białorusi Polaków. Wystarczy napisać list

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2021 19:45
Portal internetowy Związku Polaków na Białorusi "znadniemna.pl" apeluje o pisanie listów do przetrzymywanych w areszcie w Mińsku liderów polskiej mniejszości. Na swojej stronie internetowej publikuje imiona i nazwiska zatrzymanych polskich aktywistów oraz adres aresztu numer 1. w stolicy Białorusi gdzie są przetrzymywani.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Maryna Pleshkun

"Niedzielę Palmową nasi koledzy już spędzili w niewoli. Może się tak stać, że również Wielkanoc spędzą w więzieniu" - czytamy na portalu Związku Polaków.

Andrzej Pisalnik, redaktor portalu "znadniemna.pl" powiedział Polskiemu Radiu, że solidarność z zatrzymanymi liderami polskiej mniejszości jest bardzo ważna. Zwrócił uwagę, że do Związku Polaków na Białorusi z całego świata napływają listy solidarności. Ostatnio od Katolickiej Społeczności Polonijnej z Brazylii i Związku Polaków Ukrainy.

Czytaj więcej
msz free 1200
MSZ: mniejszość polska na Białorusi to nawet 12 proc. ogółu mieszkańców

"Ewidentny cios"

Wcześniej Zarząd Główny Związku Polaków wydał oświadczenie w związku z zatrzymaniem Andżeliki Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi i trojga innych aktywistów.

- Według członków Zarządu Głównego prześladowanie mniejszości polskiej i aresztowanie pani prezes jest ewidentnym ciosem wymierzonym w mniejszość polską na Białorusi i Zarząd Główny ostro potępia te działania białoruskich władz - powiedział redaktor portalu "znadniemna.pl".

Posłuchaj
00:13 10986987_1.mp3 Białoruś: apel o pisanie listów do aresztu liderów Związku Polaków (IAR)

Andrzej Pisalnik dodał, że Zarząd Główny zwrócił się również do obywateli Białorusi o solidaryzowanie się z mniejszością polską na Białorusi.

Czytaj także:

jp

Zobacz także

Zobacz także