more_horiz
Wiadomości

Kolejne zabójstwo policjanta we Francji. Służby szukają sprawcy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 21:18
Funkcjonariusz policji został zastrzelony na południu Francji, w Awinionie. Tamtejsze ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że do zdarzenia doszło podczas kontroli prowadzonej w ramach operacji antynarkotykowej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: BENOIT TESSIER/FORUM

Śmierć policjanta potwierdził premier Jean Castex.

policja we francji pap 1200 .jpg
Francja: policjanci poszukiwani "żywi lub martwi". MSW zapowiada lepszą ochronę posterunków

- Jeden z naszych policjantów został śmiertelnie raniony dziś wieczorem w Awinionie podczas interwencji - napisał szef rządu w mediach społecznościowych. Na miejsce zbrodni udał się szef MSW Gérald Darmanin.

Lokalne media podały, że około 18:30 grupa policjantów zatrzymała mężczyznę, który kilka minut wcześniej znajdował się w miejscu, w którym regularnie dochodzi do handlu narkotykami. Podejrzany wyciągnął broń i oddał dwa strzały w kierunku policjantów, następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna ranił jednego funkcjonariusza, który zmarł kilka minut później pomimo interwencji lekarzy. Policja wszczęła poszukiwania zabójcy.

Posłuchaj
00:51 11061337_1.mp3 Francja: policjant zastrzelony w Awinionie. Z Paryża Stefan Foltzer (IAR)

 

Czytaj także:

Media podają, że zastrzelony policjant miał mniej więcej 40 lat, był ojcem rodziny. Zabójstwo w Awinionie następuje kilka dni po tym, jak w Rambouillet policjantka zginęła po ataku nożownika. Atak ten był aktem islamskiego terroru.

bf

Zobacz także

Zobacz także