more_horiz
Wiadomości

Spotkanie szefów MSZ Polski i Ukrainy. "Skoordynowano stanowiska ws. Nord Streamu 2"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 12:30
Szef MSZ Zbigniew Rau spotkał się w sobotę w Turcji z szefem MSZ Ukrainy Dmytro Kułebą. Wśród tematów były m.in. kwestie dotyczące współpracy dwustronnej oraz bezpieczeństwa w Europie Wschodniej.
Spotkanie szefów dyplomacji Polski i Ukrainy - Zbigniewa Raua i Dmytro Kułeby
Spotkanie szefów dyplomacji Polski i Ukrainy - Zbigniewa Raua i Dmytro KułebyFoto: PAP/Radek Pietruszka

Ukraińskie MSZ poinformowało, że spotkanie szefów MSZ Polski i Ukrainy przyniosło skoordynowanie stanowisk dotyczycących Nord Streamu 2.

Posłuchaj
00:39 Rau Kułeba IAR.mp3 Spotkanie szefów dyplomacji Polski i Ukrainy - Zbigniewa Raua i Dmytro Kułeby. Relacja Pawła Buszki (IAR)
kreml free 1200.jpg
Ambasador RP w Kijowie: Kreml wykorzystuje kurek z gazem w celach politycznych i to się nie zmieni

NS2 niebezpieczny dla Europy

"Dmytro Kułeba i Zbigniew Rau potwierdzili, że rosyjski projekt Nord Stream 2 niesie zagrożenie dla bezpieczeństwa obu krajów i Europy w ogóle, skoordynowali stanowiska co do przeciwdziałania jego wcieleniu" - czytamy w komunikacie biura prasowego resortu.

Strony także omówiły przygotowania do spotkania w ramach Trójkąta Lubelskiego, które odbędzie się wkrótce w Wilnie - dodano.

Kułeba wyraził wdzięczność polskiemu ministrowi za niezmienne wsparcie ze strony Polski dla ukraińskiego kursu w stronę członkostwa w UE i NATO.

Czytaj również:

Zbigniew Rau w Turcji

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau kontynuuje dwudniową wizytę w Turcji. Szef polskiej dyplomacji, podobnie jak jego ukraiński odpowiednik, bierze udział w Antalya Diplomacy Forum, konferencji międzynarodowej i miejscu dialogu politycznego i eksperckiego o globalnych wyzwaniach dla pokoju, bezpieczeństwa i rozwoju.

W sobotę na marginesie szczytu Rau spotka się jeszcze z szefami resortów dyplomacji: Turcji Mevlutem Cavusoglu, Rumunii - Lucianem Aurescu i Iranu Mohammadem Dżawadem Zarifem.

jmo


Zobacz także

Zobacz także