more_horiz
Wiadomości

Chiny: kolejny lockdown po wykryciu COVID-19. Zabroniono opuszczania rejonu bez uzasadnionej przyczyny

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 10:16
Władze chińskiego miasta Ruili przy granicy z Birmą wprowadziły kolejny lockdown po wykryciu trzech nowych lokalnych zachorowań na COVID-19. Zapowiedziano testy przesiewowe, które do wtorku mają objąć wszystkich mieszkańców (210 tys.).
W Chinach kontynentalnych pandemia COVID-19 znajduje się zasadniczo pod kontrolą
W Chinach kontynentalnych pandemia COVID-19 znajduje się zasadniczo pod kontroląFoto: PAP/EPA/JEROME FAVRE
1200_koronawirus_Forum.jpg
Koronawirus wydostał się z laboratorium w Wuhanie? USA i UE chcą wyjaśnić tę sprawę

Jedna z trzech osób, u których wykryto zakażenie, to obywatel Birmy - poinformowała regionalna komisja zdrowia prowincji Junnan, w której leży Ruili.

Czytaj także:

Opuszczanie miasta bez ważnego powodu jest zabronione od poniedziałku rano do odwołania, a z osiedli mieszkaniowych może wychodzić tylko jedna osoba z rodziny, by kupić potrzebne produkty - ogłosiły władze.

To drugi lockdown wprowadzony w Ruili w ciągu ostatnich czterech miesięcy przez ogniska koronawirusa wiązane z osobami przybywającymi z Birmy. Na przełomie marca i kwietnia po wykryciu szeregu infekcji wszyscy mieszkańcy zostali poddani testom przesiewowym.

Most łączący Ruili z birmańskim miastem Muse jest zamknięty od marca, ale mimo to pojawiają się obawy, że duża liczba Birmańczyków może próbować przekroczyć granicę, uciekając przed przemocą i chaosem, panującymi w ich kraju od wojskowego zamachu stanu z 1 lutego.

W Chinach kontynentalnych pandemia COVID-19 znajduje się zasadniczo pod kontrolą od wielu miesięcy, ale sporadycznie pojawiają się niewielkie ogniska choroby.

Na przełomie maja i czerwca w prowincji Guangdong na południu Chin wykryto ponad 100 infekcji bardziej zaraźliwym wariantem Delta. Zakłóciło to pracę międzynarodowych terminali kontenerowych, a w niektórych dzielnicach Kantonu przez kilka tygodni obowiązywały zaostrzone restrykcje.

pb

Zobacz także

Zobacz także