more_horiz
Wiadomości

Zabił pięć osób, następnie popełnił samobójstwo. Policja z Plymouth zidentyfikowała 22-letniego mordercę

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2021 14:33
Brytyjska policja zidentyfikowała mordercę z Plymouth, który w czwartek zabił pięć osób, w tym dziecko. To 22-letni Jake Davison - poinformował Shaun Sawyer z lokalnej policji.
Zabójstwo w Plymouth
Zabójstwo w PlymouthFoto: PAP/PA/ Ben Birchall

Do strzelaniny doszło w czwartek około godziny 18. Policjanci ustalili, że morderca na początku zabił kobietę w domu przy ulicy Biddick Drive. Prawdopodobnie znał swoją ofiarę. Następnie wyszedł z budynku i zastrzelił cztery przypadkowe osoby - dwie na ulicy przed domem i kolejne dwie w pobliskim parku. Kolejne dwie osoby ciężko ranił. Na końcu popełnił samobójstwo.

Julian Assange 1200.jpg
"Assange nie jest na tyle chory, by popełnić samobójstwo". Prawnicy USA wydali komunikat

Całe zdarzenie - wedle ustaleń śledczych - trwało zaledwie kilka minut. Mężczyzna użył strzelby typu pump action.
Nie jest znany motyw, jakim kierował się sprawca, nie wiadomo także, czy był zdrowy psychicznie. Policja na tym etapie wyklucza jednak terroryzm.

Czytaj także:

Śledczy zbadają internetową aktywność Jake'a Davisona. Wcześniej bowiem mężczyzna opublikował w internecie manifest. W nagraniu mówił, że czuje się "pokonany przez życie". Porównywał się do Terminatora.


Posłuchaj
00:11 11241652_1.mp3 Shaun Sawyer o zidentyfikowaniu mordercy z Plymouth (IAR)

W jeszcze wcześniejszym filmie powoływał się na nieformalny ruch inceli - ludzi pozostających w "mimowolnym celibacie", czujących niechęć do odrzucających ich kobiet.

kmp

Zobacz także

Zobacz także