more_horiz
Wiadomości

Czechy i Polska z najlepszą sytuacją epidemiczną w UE. Zobacz najnowsze dane

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 17:14
Polska i Czechy z najlepszą sytuacją epidemiczną w Unii Europejskiej. Tak wynika z danych Europejskiego Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób, która opublikowała cotygodniową mapę zakażeń. Tylko te dwa kraje są w całości zaznaczone na zielono.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Grand Warszawski

Kolejne są Węgry, w których kolor zielony przeważa. Oznacza on, że 14-dniowy wskaźnik zakażeń jest poniżej 75. Kolor ciemnoczerwony to wskaźnik przekraczający 500.

Bruksela COVID-19, 1200, shutterstock.jpg
Bruksela: od 1 października wejście do barów i restauracji z karnetem covidowym

Najnowsze dane potwierdzają niejednorodną sytuację w Unii. W części krajów odnotowano pogorszenie, na przykład na Słowacji, która jeszcze niedawno była całą zielona, teraz połowa kraju jest oznaczona kolorem pomarańczowym.

Z kolei Rumunia jest cała na pomarańczowo z wyjątkiem jednego regionu. Są natomiast kraje, w których odnotowano poprawę sytuację. Na przykład Francja w ubiegłym tygodniu była w większości oznaczona kolorem ciemnoczerwonym.

Czytaj także:

Teraz tych miejsc z najgorszą sytuacją epidemiczną jest mniej, a niektóre, jak północny-zachód kraju jest oznaczony na pomarańczowo. Lepsza sytuacja jest także we Włoszech. Chorwacja przeciwnie, już cała jest oznaczona kolorem czerwonym. Podobnie jak między innymi Portugalia, Hiszpania, Grecja, Belgia, Holandia, Estonia i Litwa oraz część Niemiec.

dn

Zobacz także

Zobacz także