more_horiz
Wiadomości

Nigeria: atak uzbrojonych napastników na wioskę, nie żyje kilkadziesiąt osób

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 21:15
34 cywilów zostało zabitych przez uzbrojonych napastników w ataku na wioskę w stanie Kaduna na północnym zachodzie Nigerii - poinformowały lokalne władze. Z kolei w starciach islamistów z żołnierzami zginęły 22 osoby.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: shutterstock

"Niezidentyfikowani napastnicy zaatakowali wioskę Madamai w okręgu Kaura (...) 34 osoby zginęły w trakcie ataku. Siedem jest rannych" - napisał w komunikacie Samuel Aruwan, odpowiedzialny za bezpieczeństwo w stanie Kaduna.

talibowie 1200 pap (1).jpg
Upadł ostatni bastion prozachodniej opozycji. Talibowie ogłosili zdobycie Pandższiru

Poinformował, że na miejsce przybyli żołnierze, którzy po intensywnej wymianie ognia zmusili agresorów do wycofania się.

Od lat gangi kryminalne napadają na wioski, kradną bydło i uprowadzają ludzi dla okupu. W tym roku za cel obrały sobie szkoły i uniwersytety, uprowadzając, według UNICEF, ponad 1400 uczniów.

Czytaj także:

Doszło również do napadu bojowników z ugrupowania Państwo Islamskie Prowincji Afryki Zachodniej (ISWAP), rozłamowej frakcji dżihadystów z Boko Haram, na bazę wojskową nigeryjskich sił zbrojnych w stanie Sokoto w pobliżu granicy z Nigrem. Zginęły łącznie 22 osoby - 14 żołnierzy, 5 policjantów i trzech członków sił obrony cywilnej. Są też straty po stronie napastników.

Agencja Reutera na razie nie mogła potwierdzić tych doniesień, gdyż starcia żołnierzy z islamistyczną rebelią toczyły się w miejscu trudno dostępnych z uwagi na ryzyko ataków i porwań, gdzie władze wyłączyły sieci telekomunikacyjne, aby pomóc w trwającej wojskowej rozprawie z bandytami. 

nj

Zobacz także

Zobacz także