more_horiz
Wiadomości

Ocieplenie relacji na linii Paryż - Warszawa. Francuskie media o spotkaniu prezydentów

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 07:04
Francuskie media piszą o ociepleniu relacji na linii Paryż - Warszawa po spotkaniu Andrzeja Dudy z Emmanuelem Macronem. Prezydenci rozmawiali między innymi o współpracy gospodarczej i obronności. Spotkanie było też poświęcone relacji Warszawy z Brukselą.
Andrzej Duda i Emmanuel Macron
Andrzej Duda i Emmanuel MacronFoto: Jakub Szymczuk/KPRP

Według francuskich mediów, w przeciwieństwie do państw Unii Europejskiej, które chcą nałożyć sankcje na Polskę, Paryż opowiada się za dialogiem z Warszawą w sprawie praworządności. "Spotykając się z polskim prezydentem, Emmanuel Macron stawia siebie w roli mediatora" - skomentowała telewizja France 24.


1200 andrzej duda emmanuel macron pap (1).jpg
"Polska i Francja są sojusznikami i partnerami". Prezydent po spotkaniu z Macronem

"Atmosfera jest zdecydowanie bardziej rozluźniona między Warszawą i Paryżem niż między Polską a Unią Europejską" - zauważył dziennik L’Opinion. Komentator gazety stwierdził, że relacje polsko-francuskie są - jak to ujął - "na najwyższym poziomie" jeżeli chodzi o kwestie atomu i współpracy obronnej.

Czytaj także: 

Podczas wczorajszego roboczego spotkania prezydenci Francji i Polski zgodzili się co do potrzeby przezwyciężenia różnic w Unii Europejskiej i rozwijania polsko-francuskiej współpracy w dziedzinie energetyki. Prezydenci rozmawiali także o kryzysie migracyjnym na białoruskiej granicy i o udziale polskich żołnierzy w operacji europejskiej przeciwko dżihadystom w Mali, prowadzonej pod dowództwem Francji.

pg

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także