more_horiz
Wiadomości

Francja bierze odwet na Wielkiej Brytanii. Powodem ograniczenia dla rybaków

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 11:43
Francuski rząd zastosuje środki odwetowe wobec Wielkiej Brytanii za wprowadzone ograniczenia w połowach dla francuskich rybaków - poinformowały francuskie władze. Francuzi twierdzą, że brytyjskie władze nie chcą wydawać zezwoleń na połów i łamią umowę handlową zawartą podczas Brexitu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: angel 217/Shutterstock

Wiceszef francuskiego MSZ Clément Beaune potwierdził w wywiadzie dla stacji CNews, że Francja wprowadzi środki odwetowe 2 listopada. - Podejmiemy działania odwetowe, ponieważ nie ma powodu, aby Brytyjczycy mieli dostęp do naszych portów, podczas gdy my nie mamy dostępu do ich wód. Brytyjskie łodzie będą miały zakaz rozładunku produktów rybołówstwa we wszystkich francuskich portach z wyjątkiem trzech lub czterech. Nasze porty nie będą już otwarte dla brytyjskich łodzi rybackich - oświadczył wiceszef MSZ.


mid-21a27492-2.jpg
"Francja też ma interesy". Socjolog prof. Antoni Kamiński o relacjach polsko-francuskich

Francja rozważa ograniczenia dostaw prądu

Francuskie władze poinformowały, że wprowadzą systematyczne kontrole celne i sanitarne brytyjskich produktów wyładowywanych we Francji. Paryż rozważy także ograniczenie dostaw prądu na brytyjskie wyspy Jersey i Guernsey - w znacznym stopniu uzależnione od Francji w kwestii energetycznej.

Posłuchaj
00:49 11369418_1.mp3 Francuski rząd stosuje środki odwetowe wobec Wielkiej Brytanii. Relacja Stefana Foltzeri (IAR)

 

Francuski rząd twierdzi, że Londyn odrzucił niemal połowę zezwoleń na połów dla francuskich rybaków.

es

 


Zobacz także

Zobacz także