more_horiz
Wiadomości

Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek: powinniśmy nieść nadzieję potrzebującym

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2021 13:34
Papież powiedział, że chrześcijanie powinni nieść nadzieję biednym i potrzebującym poprzez konkretne działania. Franciszek w przypadający w niedzielę Światowy Dzień Ubogich odprawił uroczystą mszę w bazylice watykańskiej.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI

ZOBACZ TAKŻE
1200.jpg
"Nie można dłużej czekać, trzeba działać z odwagą". Orędzie papieża na szczycie klimatycznym w Glasgow

Papież powiedział, że znajdujemy się w obrębie historii naznaczonej uciskiem, przemocą, cierpieniem i niesprawiedliwością, których ofiarą padają najczęściej ubodzy.

Posłuchaj
00:57 Papież Trzeba nieść nadzieję ubogim.mp3 Papież o ubóstwie. Relacja Piotra Kowalczuka z Rzymu (IAR)

 

Dodał, że często pośród szerzącej się kultury odrzucenia są oni odtrącani i pozostawia się ich własnemu losowi. Wskazał, że Światowy Dzień Ubogich wzywa nas, abyśmy nie bali się patrzeć z bliska na cierpienie najsłabszych.

- Zadajemy sobie w tym miejscu pytanie: czego się żąda od nas, chrześcijan? Żywienia nadziei jutra poprzez leczenie cierpienia dnia dzisiejszego - mówił.

Papież powiedział, że chrześcijanie powinni nieść nadzieję biednym i potrzebującym poprzez konkretne działania. Franciszek w przypadający dziś Światowy Dzień Ubogich odprawił uroczystą mszę w bazylice watykańskiej.

Zaznaczył, że chrześcijanie powinni być świadkami współczucia i towarzyszyć ubogim. Zaapelował o konkretne działania w relacjach międzyludzkich, w zaangażowaniu społecznym i politycznym.

IAR/in./

Zobacz także

Zobacz także