more_horiz
Wiadomości

Ukraina wprowadzi stan wyjątkowy? "Nie wykluczamy takiej możliwości"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 11:57
- Nie wykluczamy, że Rosja celowo "przepuści" przez Białoruś na Ukrainę dużą liczbę nielegalnych migrantów - powiedział minister spraw wewnętrznych Ukrainy Denys Monastyrski. Zaznaczył, że parlament powinien być gotowy na wprowadzenie stanu wyjątkowego, ale obecnie nie ma takiej konieczności.
Minister spraw wewnętrznych Ukrainy poinformował o możliwości wprowadzenia stanu wyjątkowego
Minister spraw wewnętrznych Ukrainy poinformował o możliwości wprowadzenia stanu wyjątkowegoFoto: Shutterstock/rospoint

- Nie wykluczamy możliwości, że Rosja zdecyduje się na celowe przepuszczenie przez Białoruś na nasze terytorium dużej liczby nielegalnych migrantów - powiedział Monastyrski podczas sesji pytań do rządu w Radzie Najwyższej (parlamencie).

Jak dodał, "kluczowym zadaniem" Ukrainy jest "powstrzymanie i zatrzymanie możliwego masowego potoku nielegalnych migrantów".

Minister zaapelował do parlamentu o wydzielenie środków w budżecie na przyszły rok na wyposażenie granicy Ukrainy z Białorusią i Rosją.

Zaznaczył też, że parlament powinien być gotowy na wprowadzenie stanu wyjątkowego w przygranicznych regionach w związku z sytuacją z migrantami, jednak, jak podkreślił, na razie nie ma takiej konieczności.

Zapewnił przy tym, że obecnie sytuacja na granicy białorusko-ukraińskiej, która ma długość 1084 km, jest pod kontrolą i jest stabilna.

Czytaj także:


es

Zobacz także

Zobacz także