more_horiz
Wiadomości

USA bronią się przed nową mutacją koronawirusa. Zakazano przyjazdów z 8 krajów

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 10:12
- Stany Zjednoczone wprowadzą zakaz przekraczania granicy dla przybywających z 8 krajów afrykańskich w związku z wykryciem w Afryce Południowej bardziej zaraźliwego wariantu koronawirusa - oświadczył w piątek prezydent Joe Biden.
Eksperci z Republiki Południowej Afryki i Wielkiej Brytanii cytowani przez BBC News, ocenili, że nowy wariant kronawirusa, który pojawił się w Afryce, jest niepokojący, ale za wcześnie na ocenę, na ile jest groźny i czy wyprze Deltę.
Eksperci z Republiki Południowej Afryki i Wielkiej Brytanii cytowani przez BBC News, ocenili, że nowy wariant kronawirusa, który pojawił się w Afryce, jest niepokojący, ale za wcześnie na ocenę, na ile jest groźny i czy wyprze Deltę. Foto: shutterstock.com/Digital abstract Art

Zakaz dotyczy osób przybywających z RPA, Botswany, Zimbabwe, Namibii, Lesoto, Eswatini (dawniej Suazi), Mozambiku i Malawi. Osoby, które nie są obywatelami USA i przebywały w tych krajach na 14 dni przed podróżą, nie będą mogły przekroczyć granicy amerykańskiej. Według źródeł w administracji lista może być rozszerzona.

Prezydent poinformował, że zakaz nie dotyczy samych lotów z tych krajów ani obywateli USA i osób posiadających prawo do stałego pobytu w USA.

Reuter zauważa, że nowy wariant koronawirusa to kolejne wyzwanie dla Bidena, który ma na swym koncie niewielkie sukcesy w przekonywaniu Amerykanów do szczepień. Biden jest również krytykowany za to, że USA nie wysłały, mimo zapowiedzi, większej ilości szczepionek na COVID-19 do biedniejszych krajów.

Zaskoczenie dla branży

Stowarzyszenie amerykańskich linii lotniczych Airlines for America wyraziły pewne zaskoczenie decyzją prezydenta i podkreśliły w opublikowanym oświadczeniu, że "jest wiele pytań bez odpowiedzi" oraz że "szczegóły decyzji pozostają nieznane".

Czytaj także:
forum covid afryka 1200.jpg
Wykryto nowy wariant koronawirusa. Wywoła kolejną falę pandemii?

Linie lotnicze zwróciły uwagę, że "wszelkie decyzje dotyczące restrykcji międzynarodowych podróży powinny mieć podstawy naukowe".

Czytaj także:

Zobacz także:

jbt

Zobacz także

Zobacz także