more_horiz
Wiadomości

Pierwszy przypadek wariantu Omikron w Niemczech? "Znaleziono kilka typowych mutacji"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 11:44
Jak poinformował minister do spraw społecznych i zdrowia niemieckiego kraju związkowego Hesja, Kai Klose nowy wariant koronawirusa prawdopodobnie jest już w Niemczech. W Hesji leży Frankfurt nad Menem, gdzie mieści się jedno z największych lotnisk w Europie.
We Frankfurcie nad Menem znajduje się jedno z największych lotnisk w Europie
We Frankfurcie nad Menem znajduje się jedno z największych lotnisk w EuropieFoto: shutterstock.com/SSKSCK

Minister napisał na Twitterze, że u osoby powracającej z RPA znaleziono kilka mutacji typowych dla Omikrona. "Osoba ta została odizolowana w domu. Szczegółowe badania są w toku" - napisał Kai Klose. Byłby to pierwszy przypadek wykrycia tego wariantu koronawirusa w Niemczech.

Nowy wariant

Europejskie Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób ostrzegło, że nowy wariant koronawirusa, który otrzymał nazwę Omikron, stanowi duże ryzyko dla Europy. Specjaliści Światowej Organizacji Zdrowia określili go jako odmianę wysoce zaraźliwą. Według danych WHO, na świecie odnotowano do tej pory około stu przypadków tego wariantu, głównie w RPA i Botswanie. Media piszą, że pojawił się on też m.in. w Belgii i Izraelu.

Reakcje na nową odmianę koronawirusa

Kolejne państwa nakładają ograniczenia na podróżowanie do i z Republiki Południowej Afryki oraz państw sąsiednich. Decyzję o wstrzymaniu lotów podjęły: ​​kraje UE, Stany Zjednoczone, Kanada, Rosja, Arabia Saudyjska, Brazylia, Wielka Brytania i Australia. Minister zdrowia Republiki Południowej Afryki, Joe Phaahla uznał ograniczenia w podróżowaniu za nieuzasadnione. - To całkowicie sprzeczne ze standardami, którymi kieruje się Światowa Organizacja Zdrowia - oświadczył.

Czytaj także:

st

Zobacz także

Zobacz także