more_horiz
Wiadomości

Omikron wyzwaniem dla Europy. Szwajcaria ogranicza wjazd z krajów, w których go wykryto

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 00:30
Szwajcarskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że w sobotę kraj rozszerzył wymagania dotyczące kwarantanny dla podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii, Czech, Holandii, Egiptu i Malawi.
Lotnisko w Zurychu
Lotnisko w ZurychuFoto: shutterstock.com/aldorado

Teraz, po wykryciu nowych przypadków Omikrona, podróżni z Wielkiej Brytanii, Czech, Holandii, Egiptu i Malawi będą musieli przedstawić negatywny test na COVID-19 i poddać się kwarantannie przez dziesięć dni, poinformował Federalny Urząd Zdrowia Publicznego.

Ograniczenia te nie dotyczą obywateli Szwajcarii lub osób posiadających zezwolenie na pobyt w Szwajcarii, lub szerszej strefie Schengen.

W piątek Szwajcaria zakazała bezpośrednich lotów z RPA i państw sąsiednich z powodu wykrycia nowego wariantu COVID-19, a także nałożyła ograniczenia na podróże z innych krajów, w tym z Hongkongu, Izraela i Belgii.

Dwa przypadki nowego wariantu koronawirusa Omikron wykryto również w Bawarii i we Włoszech, sąsiadujących ze Szwajcarią, ale Szwajcaria do tej pory nie nałożyła ograniczeń w podróżowaniu do krajów, z którymi graniczy.

Czytaj także:
shutter Frankfurt nad Menem lotnisko 1200.jpg
Pierwszy przypadek wariantu Omikron w Niemczech? "Znaleziono kilka typowych mutacji"

Czytaj także:

Zobacz także:

jbt

Zobacz także

Zobacz także