more_horiz
Wiadomości

Turystyka pod kreską? Organizacja szacuje straty w związku z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 10:22
Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) z siedzibą w Madrycie oszacowała, że firmy turystyczne na świecie mogą stracić w rezultacie COVID-19 łącznie około 2 bilionów dolarów.
Firmy turystyczne na świecie mogą stracić łącznie ok. 2 bln dolarów
Firmy turystyczne na świecie mogą stracić łącznie ok. 2 bln dolarówFoto: Shutterstock/agsaz

Z poniedziałkowego komunikatu tej organizacji wynika, że w dalszym ciągu duży problem dla rozwoju światowej turystyki stanowią restrykcje przeciwepidemiczne. Kierownictwo UNWTO oceniło próby przywrócenia działalności w tym obszarze jako "powolne i kruche".

Według kierowanej przez Zuraba Pololikashviliego Światowej Organizacji Turystyki, straty w światowej turystyce w 2021 r. będą podobne do tych, jakie zanotowano w 2020 r.

Wariant Omikron

W ocenie władz UNWTO szczególnie niekorzystne na rozwój turystyki są przywracane obecnie obostrzenia związane z nową falą pandemii oraz odkrytym niedawno w RPA wariantem omikron.

- Te ostatnie wydarzenia dowodzą, że aktualna sytuacja jest nieprzewidywalna, a sektor turystyczny nie jest odporny na zagrożenia, które mogą prowadzić do ogromnych strat gospodarczych - stwierdził Zurab Pololikashvili.

Mniejsza liczba podróży

Kierownictwo UNWTO szacuje, że liczba tegorocznych podróży realizowanych przez turystów na świecie będzie o 70-75 proc. mniejsza wobec okresu sprzed pandemii Covid-19.

Czytaj także

es

Zobacz także

Zobacz także