more_horiz
Wiadomości

Biden o nowej mutacji koronawirusa. "Obiecałem, że będę szczery"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 19:07
- Obiecałem wam, że zawsze będę z wami szczery, dlatego dziś będę mówił chwilę o nowym wariancie koronawirusa. W dniu, w którym określono Omikron jako zagrożenie, zgodnie z zaleceniami, podjąłem decyzję o wstrzymaniu lotów z kilku państw Afryki - powiedział prezydent USA Joe Biden. Dodał przy tym, że Omikron jest powodem do niepokoju, ale nie paniki.
Joe Biden powiedział, że nowy wariant koronawirusa jest powodem do niepokoju, ale nie paniki.
Joe Biden powiedział, że nowy wariant koronawirusa jest powodem do niepokoju, ale nie paniki.Foto: Drop of Light/Shutterstock

Prezydent USA decyzją o wstrzymaniu lotów do Afryki wpisał się w działania jakie podjęło wiele państw, w tym także Polska. - Wstrzymanie lotów zahamuje rozwój epidemii, ale jej całkowicie nie zapobiegnie - tłumaczył prezydent USA.

Szczepienia jako sposób na koronawirusa

 Joe Biden zaapelował także o poddanie się szczepieniom, które chronią przez koronawirusem. - Zróbcie to teraz, nie czekajcie. To jest darmowe i chroni was przed ciężkim zakażeniem - apelował prezydent USA.

- Omikron jest powodem do niepokoju, a nie do paniki. Mamy najlepszą szczepionkę na świecie, najlepsze leki, najlepszych naukowców i każdego dnia uczymy się więcej i będziemy walczyć - podkreślił prezydent USA.

Prezydent USA powiedział także, że w przypadku gdy obecne szczepionki okażą się nieskuteczne w przypadku nowego wariantu koronawirusa, podjęte zostaną szybko działania, które doprowadzą do ich aktualizacji. - Mój zespół już współpracuje z urzędnikami w firmach Pfizer, Moderna oraz Johnson&Johnson w celu opracowania planów awaryjnych dotyczących szczepionek lub dawek przypominających, jeśli zajdzie taka potrzeba - zaznaczył Joe Biden.

Pytany o możliwość wprowadzenia lockdownu jako sposobu na walkę z Omikronem, prezydent USA odpowiedział, że obecnie nie jest planowane jakiekolwiek działanie w tym kierunku.

Zobacz także: wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w "Sygnałach dnia"

Zobacz także:

dz/wp.pl

Zobacz także

Zobacz także