more_horiz
Wiadomości

"Mam nadzieję, że pokażemy zrozumienie i solidarność". Szef MSZ pod wrażeniem jedności NATO

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2021 10:20
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau oświadczył, że był pod wrażeniem jedności sojuszników NATO - podało na Twitterze polskie MSZ.
Zbigniew Rau: byłem pod wrażeniem jedności sojuszników NATO
Zbigniew Rau: byłem pod wrażeniem jedności sojuszników NATOFoto: PAP/EPA/TOMS KALNINS

Szef dyplomacji stwierdził także w trakcie spotkania z dziennikarzami, że w środę w trakcie panelu dyskusyjnego ministrów spraw zagranicznych państw należących do NATO z udziałem przedstawicieli władz Gruzji i Ukrainy "pokażemy tę samą jedność, zrozumienie i solidarność".

Spotkanie szefów MSZ państw NATO

W środę rano rozpoczyna się spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw sojuszniczych NATO z ministrami spraw zagranicznych Gruzji i Ukrainy, w którym bierze udział minister Rau. To drugi dzień zainaugurowanych we wtorek w Rydze dyskusji.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg stwierdził w trakcie wtorkowego spotkania z dziennikarzami, że Rosja może spodziewać się odpowiedzi ze strony Sojuszu Północnoatlantyckiego w przypadku wzmożonych działań militarnych wobec Ukrainy.

Rosyjskie manewry

Rosyjska armia rozpoczęła manewry w Południowym Okręgu Wojskowym. Jak podała agencja TASS, żołnierze będą ćwiczyć m.in. na poligonach Niestierowskij w Inguszetii i Daniłowskim w obwodzie wołgogradzkim.

Władze w Kijowie, Stany Zjednoczone i specjaliści z NATO od kilku tygodni informują o dużych zgrupowaniach rosyjskich wojsk w pobliżu granicy z Ukrainą. Część niezależnych analityków wojskowych ostrzega, że rosyjska armia może przekroczyć ukraińską granicę.

Czytaj również:

nt

Zobacz także

Zobacz także