more_horiz
Wiadomości

Niemcy: protesty przeciwko obowiązkowym szczepieniom na COVID-19. Doszło do starć z policją

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2021 12:38
Wielu niemieckich miastach tysiące ludzi ponownie protestowało. Sprawa dotyczy ograniczeń wprowadzanych w związku z pandemią COVID-19. W czasie nielegalnych demonstracji interweniowała policja. Jak informują niemieckie media rannych zostało kilkunastu funkcjonariuszy.
Podczas protestów w Niemczech rannych zostało kilkunastu funkcjonariuszy
Podczas protestów w Niemczech rannych zostało kilkunastu funkcjonariuszyFoto: Forum/Aaron Karasek

W Turyngii, jak podała policja, około 6000 osób protestowało na 26 zgromadzeniach w całym kraju związkowym. W większości były to nielegalne zgromadzenia, powiedział rzecznik. Siedmiu funkcjonariuszy zostało rannych podczas interwencji.

Również w Mannheim, pomimo zakazu, według szacunków policji około 2000 osób przemaszerowało przez miasto, w większości bez maseczek i bez zachowania dystansu. Około 800 z nich udało się dostać do centrum. Dopiero zebranie przez policję bardzo dużych sił spowodowało stopniowe uspokojenie sytuacji. W trakcie wieczornych zamieszek rannych zostało sześciu policjantów.

Sprzeciw wobec obowiązkowym szczepieniom

W Meklemburgii-Pomorzu Przednim około 7000 osób wzięło udział w protestach w co najmniej dwunastu miastach, z czego około 2900 w Rostocku. Protest był skierowany głównie przeciwko ewentualnym obowiązkowym szczepieniom, ale w wielu miejscach ludzie skarżyli się również na podział społeczeństwa z powodu ograniczeń.

W Magdeburgu zebrało się około 3500 osób, w Gummersbach w Nadrenii Północnej-Westfalii około 500. W Saksonii policja rozprawiła się wieczorem z protestami w kilku miejscach. W Dreźnie policja naliczyła około stu protestujących w centrum miasta.

Również w Berlinie doszło do protestów.

Podczas demonstracji przeciwko działaniom państwa związanym z pandemią coraz częściej dochodzi do aktów przemocy. Również w ostatni weekend doszło do zamieszek podczas różnych demonstracji, często niezapowiedzianych, w których rannych zostało kilku policjantów.

Czytaj więcej:

Zobacz także: Waldemar Kraska w audycji "24 pytania"

nj

Zobacz także

Zobacz także