more_horiz
Wiadomości

Papież podczas pasterki w Watykanie: powróćmy do Betlejem, do istoty wiary

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 20:21
- Kościół powinien być Kościołem adorującym, ubogim i braterskim - powiedział podczas pasterki w Bazylice Świętego Piotra papież Franciszek.
Papież: powróćmy do Betlejem, do źródeł, do istoty wiary i miłosierdzia
Papież: powróćmy do Betlejem, do źródeł, do istoty wiary i miłosierdziaFoto: PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Papież powiedział, że trzeba powrócić do Betlejem, do źródeł wiary i miłosierdzia. Zaznaczył, że nowonarodzony Jezus to Bóg, który nie szuka wielkości, lecz uniża się, aby do nas dotrzeć. Jest Bogiem w małości. 

- Bóg uniża się, a my chcemy wspiąć się na piedestał, chcemy się pokazać. Jezus rodzi się, aby służyć, a my spędzamy całe lata w pogoni za sukcesem - powiedział Franciszek.

Podkreślił, że Jezus przyszedł, by uszlachetnić wykluczonych i napełnić godnością surowość pracy. Jezus zachęca nas, byśmy docenili i odkryli na nowo w życiu rzeczy małe.

Posłuchaj
00:55 11471270_1.mp3 Papież: powróćmy do Betlejem, do źródeł, do istoty wiary i miłosierdzia. Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

 

Pasterka w Watykanie. Franciszek o tym, jaki powinien być Kościół

Papież wskazał, że trzeba szukać i przyjąć Jezusa w maluczkich dnia dzisiejszego, w ostatnich, bo oni są najbardziej podobni do Jezusa narodzonego w ubóstwie. - Kościół powinien być Kościołem adorującym, ubogim i braterskim - powiedział.

W ubiegłym roku z powodu pandemii w pasterce wzięło udział zaledwie stu zaproszonych gości. Dziś wierni wypełnili całą bazylikę świętego Piotra. Obowiązywał nakaz noszenia maseczek.

ZOBACZ TAKŻE: Prymas Polski gościem Programu 1 Polskiego Radia

ms

Zobacz także

Zobacz także