more_horiz
Wiadomości

Indyjski rząd uderza w zakon Matki Teresy z Kalkuty. Zamrożono konta bankowe Misjonarek Miłości

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 06:33
Władze Indii nie zgodziły się na odnowienie licencji założonemu przez Matkę Teresę z Kalkuty Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Miłości. Środowiska powiązane z Indyjską Partią Ludową premiera Narendry Modiego oskarżały Misjonarki Miłości o prowadzenie programów religijnego nawracania pod pozorem dobroczynności.
Indyjski rząd zamroził konta bankowe Misjonarek Miłości - zakonu założonego przez św. Matkę Teresę z Kalkuty
Indyjski rząd zamroził konta bankowe Misjonarek Miłości - zakonu założonego przez św. Matkę Teresę z KalkutyFoto: Forum/RUPAK DE CHOWDHURI

Misjonarki Miłości to jedna z największych w Indiach organizacji prowadzących schroniska dla ubogich.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oświadczyło, że wniosek Misjonarek Miłości o odnowienie licencji, która pozwala na pozyskiwanie funduszy z zagranicy, został w Boże Narodzenie odrzucony. Resort przekazał, że natrafił na - jak to określono - "niekorzystne sygnały" podczas rozpatrywania wniosku organizacji charytatywnej o przedłużenie zgody.

Premier Bengalu Zachodniego Mamata Banerjee stwierdziła, że jest zszokowana decyzją indyjskiego ministerstwa.

22 tysiące ich podopiecznych i pracowników zostało bez jedzenia i leków. Chociaż prawo jest najważniejsze, wysiłki humanitarne nie mogą być naruszane - dodała liderka opozycji, będąca jednocześnie głośnym krytykiem rządu Narendry Modiego.

kp

Zobacz także

Zobacz także