more_horiz
Wiadomości

Rosja: ruszają kolejne manewry wojskowe. Ćwiczenia także przy granicy z Ukrainą

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 04:06
Ponad 10 tysięcy żołnierzy Południowego Okręgu Wojskowego Rosji rozpoczyna ćwiczenia na 20 poligonach na południu Rosji oraz w Abchazji, Armenii i Północnej Osetii. 
Ponad 10 tysięcy rosyjskich żołnierzy rozpoczyna ćwiczenia na 20 poligonach na południu Rosji
Ponad 10 tysięcy rosyjskich żołnierzy rozpoczyna ćwiczenia na 20 poligonach na południu RosjiFoto: PAP/ITAR-TASS/Yuri Smityuk

W manewrach będą też brały udział pododdziały ochrony brzegowej Flot Czarnomorskiej i Kaspijskiej. Celem ćwiczeń jest nauka nowych działań taktycznych w grupach rozpoznawczych i uderzeniowych, łącznie z artyleryjskimi, lotnictwem i snajperami.

W ćwiczeniach będą też brały udział pododdziały do walki z dronami, grupy przeciwdziałania atakom chemicznym i radio-elektronicznego kamuflażu - poinformowało dowództwo Południowego Okręgu Wojskowego w Rostowie nad Donem.

Południowy Okręg Wojskowy (POW) - według materiałów Ośrodka Studiów Wschodnich w Warszawie - to terytorialnie najmniejsza z głównych jednostek administracyjnych Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, od rozpadu Związku Sowieckiego pozostaje jednym z najsilniejszych i najbardziej zaangażowanym w prowadzone przez państwo konflikty zbrojne. Ponosił główny ciężar obu wojen w Czeczenii i uderzenia na Gruzję w 2008 r., a obecnie - wraz z podległą mu Flotą Czarnomorską - główną odpowiedzialność za działania przeciwko Ukrainie i prowadzenie operacji militarnej w Syrii. 

Czytaj więcej:

kp

Zobacz także

Zobacz także