more_horiz
Wiadomości

Kolejne kraje zamykają przestrzeń powietrzną dla rosyjskich przewoźników. Sprawdź szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2022 19:20
Od północy Litwa zamyka przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów - postanowił litewski rząd. Takie same decyzje podjęły również Łotwa i Estonia.
Wcześniej Litwa, Łotwa i Estonia poinformowały, że idąc za przykładem Polski zamykają swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów.
Wcześniej Litwa, Łotwa i Estonia poinformowały, że idąc za przykładem Polski zamykają swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów. Foto: Shutterstock/Adomas Daunoravicius

Litewski minister łączności Marius Skuodis zaznaczył, że przewidziane są wyjątki od tych restrykcji i wyjaśnił, że "dotyczą one awaryjnych lądowań, lotów humanitarnych".

Wojna na Ukrainie 

Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. W nocy ze środy na czwartek prezydent Władimir Putin poinformował o rozpoczęciu operacji zbrojnej. Według miejscowych mediów atakowane są wszystkie większe ukraińskie miasta. Na Ukrainie obowiązuje stan wojenny, są ranni i ofiary śmiertelne. Atak Rosji potępiło wiele krajów z całego świata, działania zapowiada NATO.

Wcześniej Litwa, Łotwa i Estonia poinformowały, że idąc za przykładem Polski ,zamykają swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów.

Inwazja Rosji na Ukrainę - OGLĄDAJ:

kmp

Zobacz także

Zobacz także