more_horiz
Wiadomości

MSZ Ukrainy: nie zgadzamy się na ultimatum postawione przez Rosję

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2022 16:58
Dmytro Kułeba poinformował, że "nie ma zgody na ultimatum stawiane przez Rosję". Szef ukraińskiej dyplomacji dodał, że takie stanowisko Ukraina będzie prezentować podczas rozmów pokojowych z Rosjanami.
Dmytro Kułeba: możemy rozmawiać, ale nie będziemy wykonywać rosyjskich ultimatów i zachcianek
Dmytro Kułeba: możemy rozmawiać, ale nie będziemy wykonywać rosyjskich ultimatów i zachcianekFoto: PAP/EPA/SERGEY KOZLOV

Minister Dmytro Kułeba podkreślił, że spotkanie pokojowe powinno się odbyć, ponieważ Ukraina wierzy w dyplomatyczne rozwiązania, ale - jak dodał - pod żadnym warunkiem Ukraina nie pojedzie na rozmowy, jeśli Rosja zamierza na nich wyłącznie ogłaszać swoje ultimata. - Możemy rozmawiać, ale nie będziemy wykonywać rosyjskich ultimatów i zachcianek - zaznaczył szef ukraińskiej dyplomacji.

Pierwsza runda negocjacji

Według niektórych ukraińskich mediów ukraińsko-rosyjskie rozmowy mogą się odbyć jutro. Pierwsza runda rozmów miała miejsce 28 lutego. Po jej zakończeniu nie ogłoszono żadnych konkretnych ustaleń.

Podczas wczorajszych rozmów pokojowych Rosja wystrzeliwała rakiety na ukraińskie miasta zabijając i raniąc cywilów. Ataki miały miejsce również dzisiaj - Rosja ostrzelała z rakiet m.in. centrum Charkowa, Chersoń i Mariupol.

Inwazja Rosji na Ukrainę 

Wtorek jest szóstym dniem inwazji rosyjskiej na Ukrainę. Nad ranem 24 lutego na Ukrainę wkroczyła rosyjska armia, która zaatakowała Kijów, Charków i szereg innych oferowaniach miast kraju. Ostrzały dotyczyły nie tylko wschodu Ukrainy, bo ucierpiał także w na Ukrainie Zachodniej Lówów. Rosjanie wkroczyli na Ukrainę z trzech stron - od wschodu, m.in. z separatystycznych tzw. republik ludowych, od południa - z Krymu - oraz od północy - z Białorusi.

Posłuchaj
00:16 11595929_1.mp3 Szef ukraińskiej dyplomacji: nie ma zgody na ultimatum stawiane przez Rosję (IAR)

Czytaj także:

Ukraina walczy z rosyjską inwazją:


nj

Zobacz także

Zobacz także