more_horiz
Wiadomości

Dzieci zabite przez rosyjskich zbrodniarzy. Łamiący serce wpis pierwszej damy Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2022 23:49
Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska opublikowała zdjęcia dzieci zabitych w wyniku rosyjskiej inwazji. Małżonka prezydenta Wołodymyra Zełenskiego opisała ich historie i okoliczności, w jakich zostały pozbawione życia przez żołnierzy z Rosji. Wezwała do umożliwienia stworzenia korytarzy humanitarnych w ostrzeliwanych miastach.
Zdjęcia dzieci zabitych na Ukrainie przez rosyjskich żołnierzy
Zdjęcia dzieci zabitych na Ukrainie przez rosyjskich żołnierzyFoto: Facebook/ Олена Зеленська

"Na Ukrainie zginęło już co najmniej 38 dzieci. A ta liczba może teraz jeszcze wzrosnąć (...)! Jeśli Rosjanie mówią, że nie prowadzą wojny z ludnością cywilną, to pokażcie im te zdjęcia! To są twarze dzieci, które nigdy nie dorosną" - napisała Ołena Zełenska.

Pierwsza dama zaapelowała o stworzenie korytarzy humanitarnych w najbardziej ostrzeliwanych miastach Ukrainy. Jak podkreśliła, Rosjanie atakują jednak rodziny i wolontariuszy. Zełenska zwróciła się "do wszystkich prawych mediów na świecie" o opisywanie "tych przerażających faktów".

Dodała, że zdjęcia zabitych ukraińskich dzieci powinny zobaczyć rosyjskie matki, aby zrozumiały, co robią ich synowie na Ukrainie.

"Wasi mężowie, bracia, wasi rodacy mordują ukraińskie dzieci - takie same dzieci, jak wasze!" - napisała

Na koniec pierwsza dama zaapelowała o zamknięcie przez NATO przestrzeni powietrznej Ukrainy dla rosyjskich samolotów, o czym mówią w ostatnich dniach ukraińscy politycy.

Post ze zdjęciami opublikowano kilka razy, w różnych językach.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl


fc

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także