more_horiz
Wiadomości

Premier udaje się do Londynu i Oslo. "Tylko sankcje mogą rozmontować machinę wojenną Putina"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2022 07:35
- Udaję się znowu na wizyty do stolic europejskich po to, żeby wzmacniać pakiet sankcji. Dzisiaj udaję się do krajów, które nie są krajami członkowskimi UE, ale są ważnymi krajami członkowskimi NATO - powiedział premier Mateusz Morawiecki przed wylotem do Londynu.
Napaść Rosji na Ukrainę. Premier: tylko sankcje mogą rozmontować machinę wojenną Putina
Napaść Rosji na Ukrainę. Premier: tylko sankcje mogą rozmontować machinę wojenną PutinaFoto: twitter.com/@PremierRP

Premier powiedział na konferencji prasowej na lotnisku, że udaje się do dwóch ważnych krajów NATO - Wielkiej Brytanii i Norwegii. "Z naszymi sojusznikami, takimi jak Wielka Brytania i Norwegią", premier - jak mówił - będzie rozmawiał o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO. Dodał, że będzie też rozmawiał o tym w jaki sposób "rozmontować machinę wojenną Putina".

- Rozmontować machinę wojenną Putina możemy tylko poprzez bardzo mocne i zdecydowane sankcje - podkreślił szef rządu. - Aby uderzenie było skuteczne, musi być konsekwentne mocne i długotrwałe - jeśli działania wojenne będą kontynuowane - mówił Mateusz Morawiecki.

Wojna na Ukrainie. Premier: Nord Stream 2 był symbolem słabości Zachodu

Chodzi o takie sankcje - jak dodał - które będą Rosję kosztowały bardzo dużo. - Będę rozmawiał o odcięciu Rosji od finansowania, poprzez sprzedaż ropy, którą można zastąpić w innych krajach, sprzedaż gazu, który też można zastąpić - powiedział szef rządu.

- Tak jak Nord Stream 2 był symbolem słabości Zachodu, Baltic Pipe, gazociąg bałtycki, który Polska buduje do Norwegii, jest symbolem suwerenności Polski, niezależności od Rosji, od szantażu gazowego, czyli tego wszystkiego, co umożliwiło Putinowi zbudować machinę wojenną - mówił Mateusz Morawiecki.

Posłuchaj
00:24 11611370_1.mp3 Premier: mocne sankcje mogą rozmontować machinę wojenną Putina (IAR)

Czytaj także:

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Ukraina walczy z rosyjską inwazją:

dn/pb

Zobacz także

Zobacz także