more_horiz
Wiadomości

Nocne bombardowania w obwodzie sumskim. Rosjanie strzelali do osiedli i infrastruktury

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2022 06:50
Rosyjskie samoloty dokonały w nocy nalotów na miasto Sumy położone na północnym wschodzie Ukrainy. Jak poinformowały lokalne władze, pod gruzami jednego z zawalonych domów zginęło 10 osób, w tym dzieci. Celem bombardowań były budynki mieszkalne.
Rosyjskie lotnictwo bombardowało w nocy domy mieszkalne i obiekty cywilne w obwodzie sumskim.
Rosyjskie lotnictwo bombardowało w nocy domy mieszkalne i obiekty cywilne w obwodzie sumskim.Foto: Reuters/FORUM

Szef miejscowej administracji Dmytro Zywickij informuje na kanale Telegram, że - poza Sumami - najbardziej ucierpiały Achtyrka i Bytice. Po uderzeniach z powietrza w wielu miejscach wybuchły pożary. 

Rosyjskie wojska zrzuciły także bomby na dzielnice mieszkalne w miejscowości Ochtyrka w obwodzie sumskim. Tam celem ataków była również elektrociepłownia. W wyniku bombardowań zostały zniszczone wszystkie magazyny z żywnością.

»» ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny ««

Zatrzymane pojazdy pancerne

Jak poinformował na Facebooku szef obwodowej administracji państwowej Dmytro Żywickij, podczas walki z nacierającą rosyjską kolumną pojazdów opancerzonych zginęło czterech ukraińskich żołnierzy, a kilku zostało rannych.

Według agencji Ukrinform w rezultacie walk w rejonie Sumy i Ochtyrki wojska ukraińskie zatrzymały 4 duże kolumny rosyjskich pojazdów pancernych. 

Kolejny dzień inwazji

Wtorek jest kolejnym dniem rosyjskiej inwazji na Ukrainę. 

Tymczasem rosyjskie siły nie poczyniły znaczących postępów w ostatnich dniach poza południem kraju i w rezultacie zintensyfikowały bombardowanie miast - powiedział w poniedziałek rzecznik Pentagonu John Kirby.

- Rosjanie nadal są sfrustrowani i spowolnieni i nie dokonali żadnych znaczących postępów w ciągu kilku ostatnich dni, z wyjątkiem południa (...). Oceniamy, że w miarę jak ich frustracja narasta, polegają w większym stopniu na ostrzale z daleka - powiedział Kirby, dodając, że oznacza to większą liczbę ofiar cywilnych. Zaznaczył, że ofiarami tego ostrzału w szczególnym stopniu są Charków i Mariupol.


Posłuchaj
00:53 podsumowania nocy - spec - buszko .mp3 Rosjanie kontynuują ataki na miasta Ukrainy. W nocy zbombardowali ponad 200 tysięczne Sumy. Walki trwają m.in. na przedmieściach Kijowa - relacja Pawła Buszki (IAR)

 

Czytaj także: 

mbl

Zobacz także

Zobacz także