more_horiz
Wiadomości

Rosyjski pisarz: to ostatni rozdział "putinowskiego państwa". Przed upadkiem będą surowe represje

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2022 14:11
Rosyjski pisarz Borys Akunin przewiduje rychły koniec "putinowskiego państwa". W wywiadzie dla BBC, rosyjski intelektualista powiedział, że wydarzenia będą rozwijać się coraz szybciej, a wpływ na krach polityki Kremla będzie miała między innymi trudna sytuacja gospodarcza Rosji.
Rosyjski pisarz Borys Akunin przewiduje koniec putinowskiego państwa
Rosyjski pisarz Borys Akunin przewiduje koniec "putinowskiego państwa"Foto: FORUM/ Damian Lugowski

Borys Akunin wspólnie z artystą baletowym Borysem Barysznikowem i ekonomistą Siergiejem Gurijewem uruchomili projekt humanitarny, wspierający ukraińskich uchodźców. W rozmowie z BBC pisarz stwierdził, że do wkroczenia rosyjskiej armii na Ukrainę sądził, iż "putinowskie państwo" jeszcze jakiś czas się utrzyma. - Teraz sytuacja się zmienia. Żadnej kontynuacji, nawet w średnioterminowej perspektywie już nie ma - zauważył Borys Akunin.

- To będzie widowiskowy spektakl, dlatego że im bardziej pusto będzie w lodówkach, tym głośniej będzie grał telewizor i surowsze będą represje - podkreślił rosyjski intelektualista. Borys Akunin konkluduje, że jego zdaniem jest to już ostatni rozdział "putinowskiego państwa". - Wydarzenia będą rozwijać się coraz szybciej, a wpływ na krach polityki Kremla będzie miała między innymi trudna sytuacja gospodarcza Rosji. 


Posłuchaj
00:41 11631770_1.mp3 Rosyjski pisarz Borys Akunin przewiduje rychły koniec "putinowskiego państwa". Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Ukraińska armia nie poddaje się

Od początku wojny na Ukrainie zginęło około 14 tys. rosyjskich żołnierzy; zniszczyliśmy też m.in. 444 czołgi, ponad 1400 wozów opancerzonych i około 200 samolotów i śmigłowców wroga - poinformował w czwartek na Facebooku Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Od 24 lutego Rosjanie stracili również na Ukrainie 201 systemów artyleryjskich, 43 systemy przeciwlotnicze, 864 wozy wojskowe i trzy okręty

- Zbierane przez nas dane są coraz bardziej precyzyjne, chociaż wysoka intensywność walk wpływa na możliwość dokładnego ich pozyskiwania - podano w komunikacie.


Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

ASP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także