more_horiz
Wiadomości

Szef Rady Europejskiej: wysłanie na Ukrainę żołnierzy NATO byłoby początkiem III wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2022 13:54
Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel ocenił, że wysłanie na Ukrainę żołnierzy państw NATO byłoby początkiem III wojny światowej.
- Sankcje działają, tworzą presję na rosyjski reżim - ocenił Charles Michel.
- Sankcje działają, tworzą presję na rosyjski reżim - ocenił Charles Michel.Foto: PAP/Abaca

Szef Rady Europejskiej stwierdził, że po raz pierwszy w swojej historii UE podjęła decyzję o przekazaniu śmiercionośnej broni. Polityk w czwartek w rozmowie z RMF FM komentował wojnę na Ukrainie.

- Razem z Komisją Europejską przygotowujemy konkretne propozycje dla państw przyjmujących uchodźców z Ukrainy - powiedział przewodniczący Charles Michel.

Uznanie dla Polski

- Chciałbym wyrazić uznanie dla Polski i innych granicznych państw przyjmujących tych ludzi. Politycznym obowiązkiem wszystkich unijnych instytucji i państw członkowskich jest zapewnienie maksymalnej pomocy krajom przyjmującym uchodźców - wskazał Michel.

- To najlepsza emanacja europejskich wartości - dodał.

- Jesteśmy realistami i choć trudno prowadzić negocjacje z przywódcą, który wywołał tę wojnę, nie mamy wyboru - powiedział Michel w rozmowie. - Sankcje działają, tworzą presję na rosyjski reżim - ocenił.

Czytaj również:

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

pg

Zobacz także

Zobacz także