more_horiz
Wiadomości

"Nie mamy czasu pomyśleć, co może się z nami stać". Relacja lekarzy ze Lwowa

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2022 12:14
Reporter portalu PolskieRadio24.pl rozmawiał z lekarzami ze Lwowa. Odpowiedź, jakiej udzielili pomagający w trudnym czasie wojny na Ukrainie, chwyta za serce. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy. - Modlimy się, aby każdy miał pokój i spokojny sen, ponieważ każda noc przynosi nam coś nowego - podkreśliła Halina Bożyjewska w rozmowie z Pawłem Kurkiem. 
Halina i Aleksander Bożyjewscy: nie mamy czasu, żeby pomyśleć, co może się z nami stać
Halina i Aleksander Bożyjewscy: nie mamy czasu, żeby pomyśleć, co może się z nami staćFoto: PR24

Paweł Kurek w swoim reportażu rozmawiał z lekarzami, którzy zostali we Lwowie. Małżeństwo opowiedziało m.in. o tym, jak wygląda ich pomoc, a także życie na Ukrainie w czasie wojny. - Nie mamy czasu, żeby pomyśleć, co może się z nami stać. Pracujemy na co dzień, musimy być 24 godziny na dobę na nogach, żeby pomagać ludziom - zaznaczyła Halina Bożyjewska. 

- Chcemy podziękować Polsce, wszystkim naszym braciom z Polski za niesamowitą pomoc. Tak jak Polska pomaga dziś Ukrainie, żaden kraj tak nie pomaga. Modlimy się, aby każdy miał pokój i spokojny sen, ponieważ każda noc przynosi nam coś nowego - mówili Halina i Aleksander Bożyjewscy. 

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy.

***

19 marca jest 24. dniem rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Od początku rosyjskiej inwazji do Polski przyjechało 2 041 391 uchodźców z Ukrainy. Poinformowała o tym Straż Graniczna na Twitterze. 

Wczoraj 18 marca funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili 42,7 tys. uchodźców - to spadek o 18,5 proc. w porównaniu z danymi z czwartku. W czwartek odprawionych zostało 52,4 tys. osób.

Z kolei dzisiaj do godz. 7.00 rano polską granicę z ogarniętej wojną Ukrainy przekroczyło 7,4 tys. To oznacza wzrost o 5  proc. Natomiast z Polski do Ukrainy, według danych Straży Granicznej, wyjechało 238 tys. osób.

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Rozmawiał Paweł Kurek

Zobacz także

Zobacz także