more_horiz
Wiadomości

"Tysiące ludzi umiera z głodu". Przejmujący apel szefa władz obwodu donieckiego

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2022 09:33
Tysiące cywilów umiera z głodu w zajętych przez wojska rosyjskie okolicach Mariupola na południu Ukrainy - oznajmił w niedzielę szef władz obwodu donieckiego Pawło Kyryłenko na Telegramie.
Zniszczenia po rosyjskim ataku w Mariupolu
Zniszczenia po rosyjskim ataku w MariupoluFoto: PAP/Ukraine in Crisis

"W tej chwili w zajętych przez nich (tj. rosyjskich żołnierzy) wioskach Manhusz i Mełekyne umiera z głodu tysiące mieszkańców Mariupola, którym udało się schować przed rosyjskimi bombami. To zbrodnia przeciw ludzkości" - napisał Kyryłenko.

Podkreślił, że władze są gotowe uratować swoich obywateli, ale do tego jest potrzebny korytarz humanitarny. "Zwracam się do wszystkich światowych przywódców - wywierajcie presję na Kreml! Nie pozwólcie umierać ludziom z głodu!" - napisał. 

>>> ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ – zobacz serwis specjalny <<<

Ukraina: sytuacja w 25. dniu rosyjskiej agresji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że Rosja poniesie odpowiedzialność za zbrodnie popełnione w jego kraju. W wyniku rosyjskich bombardowań zginęło już ponad 800 cywilów. Liczba ofiar może być jednak dużo większa. Jednocześnie ukraińska armia donosi o skutecznej obronie przed rosyjską agresją.

Czytaj również:

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także w kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

Zobacz także

Zobacz także