more_horiz
Wiadomości

Brytyjski wywiad: Rosjanie utknęli 25 km od Kijowa

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 09:51
Jak poinformowały brytyjskie źródła wywiadowcze, rosyjskie wojska nacierające na Kijów od strony północno-wschodniej utknęły ponad 25 km od centrum ukraińskiej stolicy.
Kijowskie centrum handlowe po rosyjskich nocnym ostrzale
Kijowskie centrum handlowe po rosyjskich nocnym ostrzaleFoto: Forum/Zuma Press/Daniel Ceng Shou-Yi

Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii dodało, że na północ od Kijowa są prowadzone ciężkie walki. Rosyjskie siły atakujące od strony Hostomela spotkały się z zaciętym oporem ze strony ukraińskiej armii.

Brytyjski MON poinformował także, że "mimo ciągłego braku postępów Kijów pozostaje głównym celem wojskowym Rosji i prawdopodobnie priorytetem będą próby okrążenia miasta w nadchodzących tygodniach".

Przynajmniej sześć ofiar śmiertelnych

W nocy Rosjanie zbombardowali domy mieszkalne i centrum handlowe w północno-zachodniej części stolicy. Zginęło co najmniej sześć osób. Ratownicy przeszukują gruzy. Są obawy, że ofiar może być więcej.

Ukraińskie władze odrzuciły rosyjskie ultimatum dla Mariupola i zapowiedziały, że miasto będzie nadal się bronić. Moskwa żądała, aby do rana Mariupol się poddał. Wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk stwierdziła, że nie może być mowy o żadnym poddaniu się i złożeniu broni.

Czytaj także:

10 mln osób opuściło domy

Dziś 26. dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. ONZ szacuje, że od początku wojny swoje domy musiało opuścić 10 mln osób, czyli ponad jedna czwarta populacji Ukrainy. Od 24 lutego, czyli od początku rosyjskiej inwazji, z Ukrainy do Polski przyjechało 2 114 000 uchodźców.

Negocjacje ukraińsko-rosyjskie mają być dziś kontynuowane w formie online. Informując o tym doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak zaznaczył, że kolejną rundę rozmów pokojowych poprzedziły prace w podgrupach roboczych.

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl


st

Zobacz także

Zobacz także