more_horiz
Wiadomości

Dramatyczne nagranie z Charkowa. Rakieta spadła na sklep pełen ludzi [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 12:09
Kolejny atak Rosjan na cel cywilny. Tym razem zaatakowany został supermarket w Charkowie, w którym w tym czasie przebywało wielu mieszkańców. Dramatyczne nagranie opublikował portal NEXTA.   
Dramatyczne nagranie z Charkowa. Rosyjska rakieta uderzyła w supermarket
Dramatyczne nagranie z Charkowa. Rosyjska rakieta uderzyła w supermarketFoto: Twitter/NEXTA

Nie wiadomo, czy są ofiary śmiertelne. Informację o ostrzelaniu supermarketu w Charkowie jako pierwszy podała za pośrednictwem Telegrama agencja UNIAN. 

Atak na sklep

Moment uderzenia rosyjskiej rakiety, zarejestrowała kamera przemysłowa znajdująca się w sklepie. 

Według agencji w sklepie, w chwili ataku mogło być nawet kilkadziesiąt osób. Nieznane są jednak szczegóły zdarzenia. Nie wiadomo ile osób zostało rannych i czy są ofiary śmiertelne. Agencja nie poinformowała także, czy osoby zgromadzone w sklepie stały w kolejce po zakupy, czy schroniły się w nim przed atakiem. 

Rosja bez żadnych oporów atakuje cele cywilne: szkoły, teatry czy galerie, które służą mieszkańcom za schron w czasie ataków. 

Kolejna doba brutalnej wojny

Rosyjska agresja na Ukrainę trwa już 26 dzień. W obawie o swoje życie z kraju wyjechały już niemal 3 mln ludzi. Większość przekroczyło granicę polsko-ukraińską - to głównie kobiety, dzieci i osoby starsze. Część mieszkańców wschodnich regionów przeniosła się na zachód kraju.

- Rosja jest odpowiedzialna za masowe zbrodnie na Ukrainie. Prowadzi konflikt bez poszanowania zasad prawa wojny - stwierdził w poniedziałek wysoki przedstawiciel UE ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Josep Borrell, cytowany przez agencję Reutera.

Szef unijnej dyplomacji zadeklarował, że państwa Unii Europejskiej rozważą poszerzenie zakresu sankcji przeciwko Rosji. - Ministrowie krajów członkowskich przedyskutują możliwości ws. ograniczeń na rosyjski sektor energetyczny i paliwowy - stwierdził polityk przed spotkaniem szefów dyplomacji państw UE.

Czytaj także:

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Ukraina walczy z rosyjską inwazją:

as

Zobacz także

Zobacz także