more_horiz
Wiadomości

Wzrosła liczba ofiar rosyjskiego ostrzału w Mikołajowie. Spod gruzów wydobyto kolejne ciała

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 03:37
Ciała 12 osób wydobyto spod gruzów siedziby władz obwodu mikołajowskiego - poinformowały ukraińskie służby ratunkowe. W budynek we wtorek rano trafiła rosyjska rakieta. 33 osoby zostały ranne.
Liczba ofiar ostrzału rakietowego siedziby władz obwodowych w Mikołajowie wzrosła do 12
Liczba ofiar ostrzału rakietowego siedziby władz obwodowych w Mikołajowie wzrosła do 12Foto: ДСНС України/Facebook

"Spod gruzów wydobyto ciała 12 osób, 33 osoby ucierpiały. Ratownicy uratowali spod gruzów 18 osób, które przekazano brygadom pogotowia ratunkowego" - podano w komunikacie służby ds. sytuacji nadzwyczajnych na Facebooku. Operacja służb ratowniczych jest kontynuowana - podano.

We wtorek rano rosyjskie wojska ostrzelały gmach administracji obwodowej w Mikołajowie. Zniszczeniu uległa cała środkowa część obiektu, od parteru po ósme piętro.

Tydzień temu Rosja rozpoczęła bombardowanie Mikołajowa. Wcześniej doszło tam do najbardziej krwawego ostrzału, gdy bomby uderzyły w wojskowe koszary. Przebywało w nich niemal 200 żołnierzy.

Rosja chce spowodować katastrofę humanitarną

Występując posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa stały przedstawiciel Ukrainy w ONZ Serhij Kislica oświadczył, że spowodowanie humanitarnej katastrofy na Ukrainie jest elementem rosyjskiej strategii militarnej.

Kislica podkreślił, że Ukraina domaga się od Rosji natychmiastowej i bezwarunkowej realizacji wszystkich postanowień przyjętej niedawno rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Wzywa ona do zawarcia porozumienia o przerwaniu ognia, wycofania wojsk rosyjskich z Ukrainy i udzielenia jej wsparcia humanitarnego.

Ukraiński dyplomata zauważył, że Rosja nie wykazuje gotowości do rezygnacji z dotychczasowej strategii i rozmyślnie dąży do pogorszenia sytuacji humanitarnej na Ukrainie, po tym jak zawiódł początkowy plan wojny błyskawicznej.

Czytaj także: 

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

kmp

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także