more_horiz
Wiadomości

Polska pomaga ratować ukraińskie dzieła kultury. Do Kijowa dotarł kolejny transport

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 19:30
Do Muzeum Historii Miasta Kijowa dotarł kolejny transport materiałów do zabezpieczania zbiorów zorganizowany przez działające przy polskim Narodowym Instytucie Dziedzictwa i Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Centrum Pomocy dla Kultury na Ukrainie.
Muzeum otrzymało materiały do pakowania muzealiów, które pomogą im przetrwać trudne czasy.
Muzeum otrzymało materiały do pakowania muzealiów, które pomogą im "przetrwać" trudne czasy.Foto: FB/Музей Києва. Museum of Kyiv

"Muzeum Historii Miasta Kijowa wraz ze swymi filiami (między innymi Muzeum Historycznej Pamięci Mychaiła Hruszewskiego), otrzymały materiały do pakowania muzealiów, które pomogą im "przetrwać" trudne czasy w dobrym stanie i bezpiecznych miejscach, tak, aby po zwycięstwie mogły wrócić do odnowionych ekspozycji" - poinformowali przedstawiciele muzeum Hruszewskiego.

"Serdecznie dziękujemy naszym drogim koleżankom i kolegom, którzy okazali się być wspaniałymi przyjaciółmi naszych muzeów za ich szlachetną postawę i brak obojętności na losy naszych zbiorów" - napisano na stronie muzeum.

"Dzięki wsparciu Narodowego Centrum Dziedzictwa będziemy mogli jeszcze bardziej zabezpieczyć nasze zbiory, zachować naszą pamięć, tożsamość, wyrytą w zabytkach i dokumentach. Zawsze będziemy pamiętać o Waszej pomocy w zachowaniu naszej kultury" - dodano w komunikacie.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

 

jb

Zobacz także

Zobacz także