more_horiz
Wiadomości

Prognozy Pentagonu dają nadzieję. "Ukraina z pewnością może wygrać wojnę z Rosją"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 23:23
W środę rzecznik Pentagonu John Kirby przekazał, że w ocenie USA "Ukraina z pewnością może odnieść zwycięstwo w wojnie z Rosją". - Wskazuje na to przebieg konfliktu, który obserwujemy każdego dnia - dodał.
Pentagon: Ukraina z pewnością może wygrać wojnę z Rosją.
Pentagon: Ukraina z pewnością może wygrać wojnę z Rosją.Foto: PAP/MAXAR TECHNOLOGIES HANDOUT

We wtorek przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Sił Zbrojnych USA generał Mark Milley powiedział komisji ds. sił zbrojnych Kongresu, że wojna na Ukrainie jest zagrożeniem dla pokoju na świecie i może potrwać kilka lat.

Milley podkreślił, że agresja Rosji na Ukrainę stanowi "największe zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa w Europie i prawdopodobnie na świecie" w całej jego 42-letniej karierze wojskowej.

Rosyjskie straty 

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy ogłosił w środę, że "od początku inwazji na Ukrainę wojsko rosyjskie straciło już około 18,6 tys. żołnierzy, a także 684 czołgi, 332 systemy artyleryjskie, 150 samolotów i 135 śmigłowców".

"Od 24 lutego do 6 kwietnia Rosja straciła również 1861 pojazdów opancerzonych, 107 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 55 systemów przeciwlotniczych, 1324 samochody, siedem jednostek pływających, 76 cystern z paliwem, 96 bezzałogowych statków powietrznych i cztery mobilne systemy rakiet balistycznych krótkiego zasięgu" - poinformował Sztab w opublikowanym na Facebooku komunikacie. 

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

 

jb

Zobacz także

Zobacz także