more_horiz
Wiadomości

Rosja sięgnie po broń jądrową? Zełenski ostrzega: cały świat powinien być na to przygotowany

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2022 20:25
W wywiadzie dla CNN prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że "wszystkie kraje świata powinny być zaniepokojone możliwością użycia broni jądrowej przez Rosję". - Oni mogą to zrobić. Dla nich ludzkie życie to nic - dodał. 
Zełenski nie wyklucza możliwości użycia przez Rosję broni jądrowej
Zełenski nie wyklucza możliwości użycia przez Rosję broni jądrowej Foto: president.gov.ua

Zełenski odniósł się do słów dyrektora CIA Billa Burnsa, który w czwartkowym przemówieniu na uczelni Georgia Tech stwierdził, że nie można lekceważyć potencjalnego użycia przez Rosję taktycznej broni jądrowej.

Zełenski: cały świat musi być na to gotowy

- Cały świat, wszystkie kraje powinny się tym martwić - powiedział Zełenski w opublikowanym przez CNN fragmencie wywiadu. Wskazał przy tym na retorykę Kremla wokół użycia broni masowego rażenia.

- To może być prawdą (...) Oni mogą to zrobić. Dla nich ludzkie życie to nic - ocenił prezydent Ukrainy, mówiąc po angielsku. - Myślę, że nie powinniśmy się bać, ale powinniśmy być gotowi. Ale to nie tylko kwestia dla Ukrainy, ale całego świata - dodał. 

27 lutego, czwartego dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Władimir Putin nakazał ministrowi obrony Siergiejowi Szojgu postawienie sił odstraszania, w skład których wchodzi także broń nuklearna, w stan gotowości bojowej.

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

kp

Zobacz także

Zobacz także