more_horiz
Wiadomości

"Trwajcie w nieustannej modlitwie. Niech zamilknie broń". Apel papieża w intencji pokoju

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022 14:23
Podczas audiencji generalnej na placu Świętego Piotra Franciszek mówił, że ludzkość jest spragniona pokoju i braterstwa. Papież wezwał też wiernych do nieustannej modlitwy w intencji pokoju.
Papież: módlmy się wspólnie za wszystkie ofiary przemocy i wojny
Papież: módlmy się wspólnie za wszystkie ofiary przemocy i wojnyFoto: PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

- Proszę was, byście trwali w nieustannej modlitwie o pokój. Niech zamilknie broń, niech ci, którzy mają władzę, by zatrzymać wojnę, usłyszeli wołanie całej ludzkości o pokój - powiedział papież Franciszek na Placu św. Piotra.

Dodał też, że "w tym trudnym momencie, w którym ludzkość jest spragniona pokoju i braterstwa, pilne jest to, by sojusz między ludźmi starszymi i młodymi był owocny i sprawił, aby każdy był świadkiem i pośrednikiem błogosławieństw Boga wśród ludów".

Światło nadziei

Wcześniej Franciszek opublikował wezwanie do modlitwy w intencji pokoju. Na profilu papieża Watykan zamieścił jego następujące słowa: "W obliczu grozy i absurdu pewnych czynów, które wydają się niemożliwe do popełnienia przez ludzi, działanie Złego wydaje się oczywiste".

"I tak rozumiemy, dlaczego Syn Boży, Niewinny, Święty, Sprawiedliwy, musiał umrzeć ukrzyżowany, aby nas zbawić. Wziął na siebie nie tylko śmierć, ale i okrucieństwo zła, nienawiści, bratobójczej przemocy. Jego Krzyż i Zmartwychwstanie są światłem nadziei w najgęstszych ciemnościach" - dodał papież. 

Czytaj także:

es

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także