more_horiz
Wiadomości

Rodziny obrońców Mariupola apelują o pomoc do przywódcy Chin. "Putin się z nim liczy"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2022 13:29
Rodziny żołnierzy służących w pułku Azow, który walczy w hucie Azowstal, ostatnim bastionie obrony Mariupola, zwróciły się z prośbą o pomoc do przywódcy Chin. Podczas konferencji w Kijowie przedstawiciele rodzin zwracali uwagę na to, że Xi Jinping to polityk, z którym rosyjski prezydent Władimir Putin się liczy.
Rodziny żołnierzy z Mariupola apelują do przywódcy Chin
Rodziny żołnierzy z Mariupola apelują do przywódcy ChinFoto: PAP/Lafargue Raphael/ABACA

Żona jednego z wojskowych, Natalka Zarycka, zwróciła się z osobistym apelem do chińskiego przywódcy.

- Prosimy szanownego prezydenta Chin Xi Jinpinga, żeby pomógł uratować obrońców Mariupola. Chiny wiedzą co to cierpienie i znają cenę niezależności. Wierzymy, że nie pozostaną bierne w tej sprawie i że nie będą milczały. Prosimy szanownego Xi Jin Pinga, aby zrobił wszystko, co może dla uratowania międzynarodowych wartości, dla uratowania obrońców Mariupola - zaapelowała Zarycka.

Rosjanie nękają rodziny ukraińskich żołnierzy

Rodziny obrońców Mariupola są nękane przez Rosjan. Jak poinformował doradca mera miasta, Petro Andriuszczenko okupanci opublikowali w mediach społecznościowych kontakty bliskich obrońców Azowstalu.

"Wczoraj okupanci upowszechnili telefony i profile narzeczonych i żon naszych obrońców" - napisał Andriuszczenko na Telegramie. Dodał, że "cynizm wroga się nasila", bowiem "atakuje nie tylko obrońców Azowstalu, ale też ich rodziny".

Andriuszczenko w sobotnim komentarzu opublikował nagranie wideo, na którym widać wymianę ognia na terenie bronionych przez Ukraińców zakładów metalurgicznych Azowstal. Kombinat jest celem "ataków z nieba", Rosjanie "próbują ofensywy na lądzie" - poinformował doradca mera.

Posłuchaj
00:29 11738931_1.mp3 Apel Natalki Zaryckiej do Xi Jin Pinga o uratowanie obrońców Mariupola (IAR)

Czytaj także:

Mariupol w obwodzie donieckim w wyniku serii ataków został niemal całkowicie przejęty przez Rosję. Miejscowe zakłady Azowstal to ostatni punkt oporu, w którym do niedawna ukrywało się wielu cywilów. Od tego czasu kilkakrotnie przeprowadzano ewakuację. Obecnie miejsca bronią żołnierze pułku Azow.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem