more_horiz
Wiadomości

Trwa ewakuacja obrońców Azowstalu. Podolak mówi o "bardzo trudnym" procesie

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 21:26
Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, oświadczył, że proces ewakuacji obrońców huty Azowstal w Mariupolu wciąż trwa. Jak zaznaczył, jest on "bardzo trudny". Zaapelował, by na razie powstrzymać się od komentowania sytuacji.
Podolak: trwa trudny proces ewakuacji obrońców Azowstalu
Podolak: trwa trudny proces ewakuacji obrońców AzowstaluFoto: Forum/ALEXANDER ERMOCHENKO

- Proces ewakuacji trwa, jest on trudny. Widzicie oświadczenia, które głoszą media i politycy w Rosji - są one bardzo agresywne. Tak więc traktujmy to ostrożnie - powiedział Podolak w ukraińskim radiu NW.

Dodał, że w procesie ewakuacji bierze udział wielu wpływowych pośredników - instytucji międzynarodowych i przedstawicieli państw trzecich. Oświadczył, że jest zbyt wcześnie na bardziej szczegółowe komentarze.

Obrońcy Azowstalu trafili na tereny okupowane

We wtorek agencja Reutera poinformowała, powołując się na świadka, że z Azowstalu w eskorcie rosyjskich sił okupacyjnych wyjechało co najmniej siedem autobusów z ukraińskimi żołnierzami. Mieli zostać przewiezieni na teren byłej kolonii karnej w Ołeniwce na terytoriach okupowanych.

Kombinat Azowstal, którego broniły pułk Gwardii Narodowej Azow i 36. Samodzielna Brygada Piechoty Morskiej, był ostatnim punktem ukraińskiego oporu w Mariupolu, mieście portowym na południowym wschodzie Ukrainy.  

Miasto zostało prawie całkowicie zniszczone przez wojska rosyjskie, a liczbę ofiar wśród ludności cywilnej ocenia się na kilkadziesiąt tysięcy.

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

kp

Zobacz także

Zobacz także