more_horiz
Wiadomości

Andrzej Duda na Ukrainie. W trakcie przemówienia prezydentów Rosjanie wystrzelili w kierunku Kijowa rakiety

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2022 15:15
Ukraiński poseł Roman Hryszczuk poinformował, że podczas wystąpień prezydentów Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego przed Radą Najwyższą Rosjanie wystrzelili rakiety w kierunku Kijowa. Obecnie w stolicy Ukrainy obowiązuje alarm przeciwlotniczy, a parlamentarzyści zeszli do schronu.
Według wywiadu USA rosyjskie Iskandery mają wabiki, które utrudniają ich strącenie
Według wywiadu USA rosyjskie Iskandery mają wabiki, które utrudniają ich strącenieFoto: ID1974/ Shutterstock

W czasie przemówień prezydentów Polski i Ukrainy, Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego, w ukraińskiej Radzie Najwyższej w niedzielę wojsko rosyjskie wystrzeliło pociski w stronę Kijowa. Deputowani przeszli do schronu - poinformował jeden z nich, Roman Hryszczuk.

"Deputowani są w schronie"

"Podczas przemówień Zełenskiego i Dudy w Radzie Najwyższej rosyjskie pociski zostały wystrzelone na Kijów. Deputowani są teraz w schronie. Alarm przeciwlotniczy" - napisał Hryszczuk.

Wcześniej Kancelaria Prezydenta informowała, że wizyta Andrzeja Dudy w Kijowie jest objęta szczególnymi środkami bezpieczeństwa. Prezydent Andrzej Duda jest pierwszym od początku wojny przywódcą obcego państwa, który przemawiał w ukraińskim parlamencie. Podczas mowy w ukraińskiej Radzie Najwyższej powiedział, że Polska zrobi wszystko, co może, aby pomóc Ukrainie stać się członkiem Unii Europejskiej.

Polski prezydent jest pierwszym przywódcą obcego państwa, który po wybuchu wojny wygłosił przemówienie w ukraińskim parlamencie. "Tylko Ukraina ma prawo decydować o swojej przyszłości. Nic o Tobie, bez Ciebie" - powiedział Andrzej Duda cytowany w mediach społecznościowych przez Kancelarię Prezydenta. 

To już druga wizyta polskiego prezydenta na Ukrainie od wybuchu wojny. Poprzednio gościł on w Kijowie w połowie kwietnia. Andrzejowi Dudzie towarzyszą m.in. szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch oraz szef BBN Paweł Soloch.

Posłuchaj
00:27 11752636_1.mp3 Prezydent Andrzej Duda w Kijowie (IAR) 

>>Wizyta Andrzeja Dudy w Kijowie. Piotr Trudnowski: postawa polskich władz jest pionierska<<

Czytaj również:

»ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny w PolskieRadio24.pl«

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

nt

Zobacz także

Zobacz także