more_horiz
Wiadomości

"Okupanci kradną samochody i porywają mężczyzn". Rosjanie kontrolują 60 proc. obwodu zaporoskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2022 10:15
Rosjanie szabrują, porywają mężczyzn, kradną samochody - tak o sytuacji na okupowanych terenach obwodu zaporoskiego na południu Ukrainy pisze agencja Unian, powołując się na władze regionu. Jak podano, 60 proc. obszaru obwodu zaporoskiego jest obecnie okupowane przez siły rosyjskie.
Zniszczenia po rosyjskim bombardowaniu
Zniszczenia po rosyjskim bombardowaniuFoto: PAP/EPA/SERGEY KOZLOV

Według władz żołnierze rosyjscy uprowadzili trzech mężczyzn z miasta Melitopol i Tokmak oraz ze wsi Kopani w rejonie połohiwskim, a także ukradli w kilku miejscowościach rejonu połohiwskiego i we wsi Dniprowka w obwodzie wasylowskim 6 samochodów osobowych i 3 ciężarówki.

Wcześniej informowano, że żołnierze rosyjscy kradną także zapasy zboża gospodarzom, np. z Kamionki Dnieprzańskiej wywieźli 300 ton zboża.

Zacięte walki w Donbasie

Jak informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, obecnie nadal najcięższe boje toczą się w Donbasie. W ostatnich 24 godzinach w walkach o Siewierodonieck Rosjanie nie odnieśli sukcesów.

Jak napisano w porannym raporcie Sztabu, w Siewierodoniecku ukraińscy obrońcy skutecznie powstrzymują ataki Rosjan. Trwają tam wciąż działania bojowe. W okolicach Siewierodoniecka - w miejscowościach Toszkiwka i Ustyniwka Ukraińcy również odparli atak wroga.

Białorusini wejdą na Ukrainę?

Na innym obszarze intensywnych walk, czyli w rejonie Bachmutu, Rosjanie prowadzili ostrzał artyleryjski, ale też z wykorzystaniem lotnictwa. Atakowali także na odcinku frontu w kierunku Słowiańska. Intensywnie ostrzeliwane z artylerii i rakiet oraz z pomocą lotnictwa, są także inne odcinki frontu w Donbasie i na południu - w kierunku Zaporoża oraz w obwodzie mikołajowskim.

Tymczasem, według informacji podanych przez ukraińskie wojsko - białoruska armia przy granicy z Ukrainą prowadzi ćwiczenia formowania grup uderzeniowych.

Czytaj również:

Posłuchaj
00:52 Buszko IAR.mp3 W Siewierodoniecku Ukraińcy odparli ataki Rosjan. Relacja Pawła Buszki (IAR)

jmo

Zobacz także

Zobacz także