more_horiz
Wiadomości

Papież: nigdy nie myślałem o odejściu. A w przyszłości "to już Bóg zdecyduje"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 11:40
Papież zaprzeczył spekulacjom o szybkiej rezygnacji i powiedział, że zamierza odwiedzić Moskwę i Kijów. Franciszek udzielił półtoragodzinnego wywiadu wysłannikom agencji Reutersa.
Papież Franciszek w wywiadzie dla Reuters przyznał, że ma problemy zdrowotne z kolanem
Papież Franciszek w wywiadzie dla Reuters przyznał, że ma problemy zdrowotne z kolanem Foto: PAP/Riccardo De Luca / Avalon

Franciszek powiedział, że czuje się dobrze, a stan kolana poprawia się dzięki terapii. Ujawnił, że chodzi o małe pęknięcie kości. Zaprzeczył informacjom, że cierpi na raka, nazywając je "pałacową plotką".

Powtórzył, że nigdy nie myślał o złożeniu rezygnacji, choć nie wykluczył takiej możliwości w dalszej przyszłości. Powiedział: "Bóg zdecyduje".

Podróż do Moskwy i Kijowa

Poinformował, że po powrocie z Kanady pod koniec lipca chciałby udać się najpierw do Moskwy, a potem do Kijowa, by pomóc zbudować pokój. Ujawnił, że negatywne stanowisko prezydenta Putina w tej sprawie uległo pewnej zmianie, co pozwala na optymizm. - Chciałbym pojechać i chciałem jechać najpierw do Moskwy. Wymieniliśmy wiadomości o tym, bo myślałem, że jeśli rosyjski prezydent dałby mi małe okienko, by przysłużyć się sprawie pokoju... .
- Teraz jest możliwe, że kiedy wrócę z Kanady, to może uda mi się pojechać na Ukrainę - wyjaśnił papież. - Pierwszą rzeczą jest to, by pojechać do Rosji, by pomóc w jakiś sposób, ale chciałbym pojechać do obu stolic - dodał.

Aborcja częściowo zakazana wyrokiem Sądu Najwyższego USA - reakcja Papieża

Franciszek nie chciał zająć stanowiska w sprawie decyzji amerykańskiego Sądu Najwyższego dotyczącego aborcji, ale zdecydowanie potępił zabijanie nienarodzonych dzieci.

Papież nie choruje na raka

Franciszek również zdementował pogłoski, że ma raka, żartując, że jego lekarze „nic mi o tym nie powiedzieli” i po raz pierwszy podał szczegóły choroby kolana, która uniemożliwiła mu wykonanie niektóre obowiązki. Papież mówił, że doznał „małego złamania” kolana, gdy zachował nieostrożność, gdy więzadło było w stanie zapalnym. - Czuję się dobrze, powoli mi się poprawia – powiedział.

Posłuchaj
00:49 11824343_1.mp3 Papież zaprzeczył spekulacjom o szybkiej rezygnacji i powiedział, że zamierza odwiedzić Moskwę i Kijów. Franciszek udzielił półtoragodzinnego wywiadu wysłannikom agencji Reutersa. O szczegółach Piotr Kowalczuk 

Żrodło: PAP/IAR/REUTERS

Czytaj także:

łk

Zobacz także

Zobacz także