more_horiz
Wiadomości

Portal Polskiego Radia na czarnej liście reżimu Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 22:51
Strona internetowa PolskieRadio.pl została umieszczona przez reżim Aleksandra Łukaszenki na liście "materiałów ekstremistycznych" - informuje Radio Swaboda, powołując się na Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna".
Strona internetowa PolskieRadio.pl została umieszczona przez reżim Łukaszenki na liście materiałów ekstremistycznych
Strona internetowa PolskieRadio.pl została umieszczona przez reżim Łukaszenki na liście "materiałów ekstremistycznych"Foto: shutterstock.com/Siarhei Liudkevich; polskieradio.pl

Od tej pory korzystanie z informacji Polskiego Radia i ich rozpowszechnianie może być kwalifikowane przez milicję, KGB, organy śledcze czy sądy jako dowód działalności ekstremistycznej.

Portal Polskiego Radia na czarnej liście

Cenzorzy reżimu zaczęli układać "czarną listę materiałów ekstremistycznych" po zdławieniu protestów społecznych na Białorusi w 2020 roku. Do tej kategorii włączono setki stron internetowych, mediów i książek, które według oceny władz stanowią "zagrożenie dla porządku publicznego".

Razem z serwisem PolskieRadio.pl na czarną listę trafiły "Białoruski Trybunał Ludowy", a także konta w mediach społecznościowych powiązane z zablokowanym portalem Hrodna.life i dwa źródła z komunikatora Telegram.

Czytaj także:

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński w PR24: polscy dyplomaci nie będą brać udziału w spotkaniach, w których uczestniczą przedstawiciele Rosji

fc

Zobacz także

Zobacz także