more_horiz
Wiadomości

USA: mężczyzna wjechał w zaporę przed Kapitolem. Potem się zastrzelił

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2022 17:33
Jak poinformowała agencja Associated Press, w niedzielę rano w USA mężczyzna wjechał samochodem w zaporę w pobliżu Kapitolu, oddał strzały w powietrze z broni palnej, a następnie się zastrzelił. Do zdarzenia doszło około godziny 10:00 czasu obowiązującego w Polsce.
Mężczyzna wjechał samochodem w zaporę przed Kapitolem, po czym się zastrzelił
Mężczyzna wjechał samochodem w zaporę przed Kapitolem, po czym się zastrzeliłFoto: PAP/EPA/JIM LO SCALZO

Według policji mężczyzna, którego tożsamość nie została ujawniona, tuż przed godziną 4 czasu miejscowego (przed godz. 10 w Polsce - red.) rozbił samochód na zaporze ustawionej przed Kapitolem, a następnie otworzył ogień, oddając kilka strzałów w powietrze.

Gdy zaczęli się do niego zbliżać funkcjonariusze policji, zastrzelił się. Nie odnotowano żadnych innych strat. Według policjantów żaden z nich nie odpowiedział ogniem. 

Samobójstwo przed Kapitolem

Incydent miał miejsce przy zaporze ustawionej na skrzyżowaniu East Capitol Street i 2nd Street w Waszyngtonie. Policjanci poinformowali również, że w momencie, gdy mężczyzna wysiadał z samochodu i zaczął strzelać, jego samochód płonął.

Przedstawiciele policji powiedzieli, że "nie wydaje się, aby celem mężczyzny był któryś z członków Kongresu" i że śledczy badają, co mogło być motywem jego postępowania. Obie izby amerykańskiego parlamentu - Izba Reprezentantów oraz Senat - mają obecnie przerwę w obradach, a w porze, kiedy nastąpiło zdarzenie, bardzo niewielu pracowników przebywało w kompleksie Kapitolu.

Czytaj także:

ng

Zobacz także

Zobacz także