more_horiz
Wiadomości

Mafia groziła jej śmiercią. Teraz swoje urodziny ma spędzić w willi należącej kiedyś do jednego z bossów camorry

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2022 11:44
Włoska dziennikarka Marilena Natale, która z powodu pogróżek otrzymywanych od mafii ma policyjną ochronę, spędzi w piątek swoje 50. urodziny w domu skonfiskowanym bossowi jednego z odłamów camorry, Francescowi Schiavone. Przypomina się, że to właśnie szef klanu Casalesi kazał ją zabić.
Dziennikarka spędzi urodziny w willi skonfiskowanej bossowi mafii, który jej groził
Dziennikarka spędzi urodziny w willi skonfiskowanej bossowi mafii, który jej groziłFoto: twitter/@Artventuno

Jego dawna willa znajduje się w mieście Casal di Principe koło Neapolu, uważanym za kolebkę potężnego klanu Casalesi.

Mafijny boss o pseudonimie Sandokan odsiaduje karę dożywocia w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Dziennikarka od 5 lat zmuszona jest do życia pod ochroną policji, bo otrzymuje pogróżki.

W odebranej bossowi posiadłości znajduje się obecnie szkoła dla dzieci z autyzmem i to tam Marilena Natale, prowadząca działalność dobroczynną, spędzi swoje urodziny.

Walczy z przestępczością

"Od młodych lat walczę z przestępczością zorganizowaną, korupcją i powiązaniami klasy politycznej" - oświadczyła reporterka, cytowana przez Ansę. Podkreśliła, że w rezultacie jej dziennikarskich śledztw rozwiązano dziesiątki zarządów gmin za powiązania z mafią.

"Być może nie zdążę zobaczyć końca tego zła, ale przynajmniej próbowałam. Świętowanie 50. urodzin w dawnym domu bossa ma pokazać ludziom, że przestępcza droga nie opłaca się. Ja wciąż żyję, choć Francesco Schiavone wydał z więziennej celi rozkaz zabicia mnie" - dodała Natale.

Jak zaznaczyła, rozkaz ten wydał swojemu synowi, który mieszka obok skonfiskowanej rezydencji.

as

Zobacz także

Zobacz także