more_horiz
Wiadomości

Przerażające odkrycie w okolicy Buczy. "Związali ręce, założyli na głowę worek i zabili"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2022 00:30
Jak poinformował szef kijowskiej policji Andrij Niebytow, w miejscowości Zdwyżiwka w okolicy Buczy znaleziono ciało zakatowanego przez Rosjan cywila ze związanymi rękami oraz z założonym na głowę workiem.
W okolicy Buczy znaleziono kolejne ciało cywila zamordowanego przez Rosjan
W okolicy Buczy znaleziono kolejne ciało cywila zamordowanego przez RosjanFoto: Anna Opareniuk/PAP/UKRINFORM

"Związali ręce, założyli na głowę worek i zabili. Ciało tego zamęczonego przez okupantów mężczyzny znaleźliśmy dzisiaj (czwartek - red.) na byłych pozycjach rosyjskiej armii w Zdwyżiwce" - napisał szef kijowskiej policji Andrij Niebytow. Jak wskazano, zabity ma obrażenia na szyi i tułowiu.

Funkcjonariusz podał przybliżony wiek mężczyzny - to około 40-50 lat - a także inne szczegóły, które mogą pomóc w jego identyfikacji, między innymi zdjęcie jego zegarka marki Seiko. 

Masakra w Buczy

Andrij Niebytow poinformował ponadto, że w Zdwyżiwce znaleziono jak dotąd 16 zabitych przez okupantów cywilów. Rosyjskie wojska stacjonowały w tym regionie w marcu, popełniając liczne zbrodnie na miejscowej ludności. Symbolem działań okupanta stała się Bucza, gdzie 29 marca po wycofaniu się rosyjskich wojsk lądowych, odnaleziono masowe groby zamordowanych, nieuzbrojonych cywilów.

W Buczy, Irpieniu i Hostomelu rosyjskie wojsko rozstrzeliwało mieszkańców na oczach ich bliskich. Według informacji lokalnych władz, dziennikarzy oraz świadków żołnierze dopuszczali się zbiorowych egzekucji, gwałcili i torturowali kobiety, a nawet kilkunastoletnie dzieci. Zwłoki zostawiali na ulicach.

Czytaj także:

>>> INWAZJA ROSJI NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

ng

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także